Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

4 kroki do bezpiecznego domu

20 Maja 2013
Twój dom to Twój azyl, Twoja przystań, w której Ty i Twoja rodzina musicie czuć się pewnie. To podstawowy warunek, by żyć bez strachu. Kiedy zamkniesz za sobą drzwi, nie możesz mieć cienia wątpliwości, czy zrobiłeś wszystko, by zapewnić Wam spokojne sny.

Uwierz, że zamontowanie solidnych drzwi wejściowych i wyposażenie ich w porządne zamki to tylko niewielka część tego, co możesz zrobić, by zagwarantować komfort mieszkania sobie i swojej rodzinie. Przede wszystkim zadbaj o odgrodzenie swojej posesji, o zamknięcie jej w ścisłe ramy i nadanie jej kształtu. Taki zabieg wpłynie pozytywnie nie tylko na uporządkowanie Twojej przestrzeni, ale z pewnością poprawi także bezpieczeństwo jej mieszkańców. Ustanowi widoczną granicę, której samowolne przekroczenie przez kogoś obcego będzie równało się z naruszeniem Twojej prywatności.

Po pierwsze – ogrodzenie domu
Podstawowym zabezpieczeniem posesji przed niepowołanymi gośćmi są bramy, ogrodzenia i kraty, ewentualnie montowane w newralgicznych częściach domu. Ich producentów i dystrybutorów nie musisz długo szukać, z łatwością znajdziesz ich w internetowym katalogu firm, zlecenie wykonania zabezpieczeń nie jest więc skomplikowane. Wystarczy, że jasno określisz swoje  wymagania, jakie ogrodzenie ma spełniać. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, by budynek zamienić w niedostępną twierdzę. Nie popadaj w paranoję, bo może to negatywnie wpłynąć na stworzenie ciepłej, domowej atmosfery i swobodne funkcjonowanie. Zachowując jednak zdrowy rozsądek można pogodzić ze sobą kwestie bezpieczeństwa i naturalności.

Na pewno masz świadomość, że nie wszystkie bramy czy ogrodzenia ochronią Cię w takim samym stopniu. To oczywiste, że zwykle w parze z jakością tych zabezpieczeń idzie także ich cena. Jeśli chcesz wydać niewiele, z pewnością oszczędności zyskasz kosztem klasy wykonania, a co za tym idzie m.in. trwałości na uszkodzenia, odporności na wszelkie warunki atmosferyczne czy, co równie ważne, efektów wizualnych. Pesymistycznie można przyjąć, że każdy parkan przy użyciu odpowiednich narzędzi jest do pokonania, jednak zwykła siatka ogrodzeniowa, która ani nie prezentuje się dobrze, ani nie jest żadną przeszkodą dla włamywacza, nie może się równać z barierą, jaką stanowią ogrodzenia kute lub drewniane albo ogrodzenia betonowe.

Po drugie – bramy ogrodzeniowe
Nie mniej ważnym elementem są też bramy wjazdowe. Przede wszystkim powinny być stale zamknięte, a system ich otwierania powinien być znany tylko domownikom. Bez względu na to, czy pod uwagę bierzesz bramy przesuwne czy bramy skrzydłowe, można zarządzać nimi zdalnie, w taki sposób, by nikt niepowołany, nie mógł nimi sterować. Pełna kontrola nad dostępem do Twojego domu, jak nic innego, zapewni Ci spokój. Co więcej dobrej jakości ogrodzenia z pewnością będą skutecznym ostrzeżeniem dla potencjalnego intruza. Nie daj mu więc powodu, by postąpił inaczej. Po pierwsze wybierz z głową rodzaj zabezpieczenia terenu, a po drugie pamiętaj w przyszłości o jego systematycznej konserwacji. To okazja czyni złodzieja, a dziura w płocie może być wystarczającą zachętą.

Dobrze też, jeśli brama jest wizualnie spójna z ogrodzeniem. Wygląd płotu, choć nie jest to jego pierwszorzędny aspekt, jest bardzo istotny. Powinien współgrać ze stroną zewnętrzną domu, z jego elewacją i stylem oraz z charakterem otoczenia. Nie powinien też zbytnio rzucać się w oczy.

Po trzecie – elektryczne systemy monitorowania bezpieczeństwa

Jeśli już otoczysz swój dom „murem”, przyda Ci się także dodatkowy as w rękawie. Zapewnisz go sobie korzystając z usług z zakresu zabezpieczeń elektronicznych. Alarmy  i systemy dozorowe to nieodzowne elementy nowoczesnej, dobrze strzeżonej posesji. Naczelną funkcją, jaką spełnia telewizja przemysłowa zainstalowana do zwiększenia ochrony domu jest obserwacja otoczenia oraz wykrywanie i rejestracja potencjalnych niebezpieczeństw. Z kolei systemy alarmowe, które mogą być zintegrowane z telewizją przemysłową, natychmiast sygnalizują o zaistniałym zagrożeniu. Kontrola wizyjna wokół domu gra więc tę samą rolę co wizjer montowany w drzwiach mieszkania. Umożliwia identyfikację gości, a ponadto pozwala na sprawdzenie z komputera bądź urządzenia mobilnego tego, co dzieje się w każdym zakątku posesji o każdej porze dnia i nocy.

Monitoring domu daje optymalną ochronę, o ile oczywiście jest odpowiednio zamontowany. Przy wyborze urządzeń należy wziąć pod uwagę to, w jakich warunkach atmosferycznych będą pracować. Jeśli kamery przemysłowe będą narażone na deszcz, śnieg czy silny wiatr, powinny być umieszczone w odpornych i szczelnych obudowach. Powinny być też rozmieszczone tak, by obejmowały jak największe pole widzenia.

Po czwarte – polisa ubezpieczeniowa
Choć wymienione wyżej sposoby ochrony domu dają duże poczucie bezpieczeństwa, lepiej dmuchać na zimne. Bez względu na to, jak bardzo Twój dom jest „opancerzony”, przyda się jeszcze jedno zabezpieczenie. Asekuracyjnie warto skorzystać z ubezpieczenia domów. To kompleksowa ochrona Twojej rodziny i Waszego majątku przed nieprzewidzianymi sytuacjami – włamaniami, dewastacjami, kradzieżami. Pamiętaj, że im lepiej zabezpieczysz dom, tym większą sumę ubezpieczenia zagwarantuje Ci ubezpieczyciel.

Jeśli masz do zaoferowania usługi z zakresu zabezpieczania mienia już teraz zareklamuj się za darmo w internecie. Daj się znaleźć swoim klientom!Galeria:powrót


Odwiedzono: 3260 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Maja 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u