Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 663 razy
Opublikowano przez: Administrator
Data publikacji: 2 Grudnia 2008

Podziel się    

Energooszczędny nastrój

2 Grudnia 2008
Za oknem pojawiły się pierwsze mrozy. Zimowa aura sprawia, że niemal każdy z nas marzy o szybkim powrocie do domu, aby zrelaksować się przy gorącej herbacie. Chwile spędzone w domowym zaciszu są jeszcze przyjemniejsze, gdy przygasimy światła. Teraz w tym celu możemy zastosować również ściemnialne i energooszczędne świetlówki kompaktowe.

Zima zbliża się do nas dużymi krokami. Dni są coraz krótsze, dlatego znaczną część wolnego czasu spędzamy w domu. Dla jednych jest to okazja do spotkań w gronie najbliższych czy znajomych, dla innych doskonały moment na wyciszenie i odpoczynek. Jeszcze lepiej zrelaksujemy się jeśli będzie towarzyszyła nam przytulna atmosfera. W tym celu z pomocą przychodzą energooszczędne świetlówki kompaktowe OSRAM DULUX EL DIMMABLE lub DULUX EL VARIO, które w przeciwieństwie do większości świetlówek można ściemniać. Dzięki unikalnym właściwościom w łatwy i prosty sposób możemy regulować wytwarzany przez nie strumień świetlny. Nie tylko wprowadzi nas on w miły nastrój, ale również przyczyni się do niskiego zużycia energii elektrycznej. W przypadku OSRAM DULUX EL DIMMABLE strumień świetlny może być regulowany, czyli ściemniany w zakresie od 15 do 100% za pomocą zwykłego regulatora. Z kolei w przypadku OSRAM DULUX EL VARIO możliwość ściemniania jest „wbudowana” w świetlówkę. Dzięki temu mamy dwa stany pracy umożliwiające regulację oświetlenia bez konieczności stosowania ściemniacza. Ta dwustopniowa funkcja sprawia, że w zależności od potrzeb możemy mieć jasne lub kameralne oświetlenie. Wystarczy tylko wyłączyć i włączyć ponownie świetlówkę, aby zmniejszyć jasność światła o ponad połowę z 23W do 9W. Oba produkty cechuje też oszczędność energii sięgająca 80% w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami wytwarzającymi tyle samo światła, a także wyjątkowo długa trwałość sięgająca aż 15 000 godzin. 

W ofercie firmy znajduje się również produkt, który idealnie spełni funkcję źródła światła do oświetlenia ogólnego oraz delikatnego, akcentowego rozjaśniania mroku. OSRAM DULED to świetlówka kompaktowa i LED w jednym. Połączenie obu tych źródeł jest bardzo funkcjonalne, gdyż nie trzeba kupować dwóch różnych żarówek czy lampek. W nocy moduł LED delikatnie rozjaśni mrok, a wieczorem energooszczędna świetlówka może być wykorzystywana do tradycyjnego oświetlenia pokoju. Jak każda świetlówka kompaktowa produkt ten jest bardzo energooszczędny, a jego trwałość sięga 6000 godzin.

Dzięki swoim unikalnym właściwościom diody elektroluminescencyjne (LED) należą do najszybciej rozwijających się źródeł światła. Minimalne zużycie energii, bardzo duża wytrzymałość oraz niewielkie wymiary i przede wszystkim trwałość kilkudziesięciokrotnie przekraczająca trwałość tradycyjnych żarówek sprawia, że będą ona coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem w oświetlaniu pomieszczeń. Z powodzeniem mogą być także stosowane w pobliżu innych urządzeń lub mebli, ponieważ wytwarzają niewielką temperaturę, co jeszcze bardziej wpływa na ich korzyść. Ciekawym udogodnieniem jest również możliwość zastosowania różnorodnych kolorów i dostosowania ich do potrzeb i okoliczności.

POMYSŁ NA DOM zaprasza również do odwiedzenia działu: PROJEKTY DOMÓW prezentującego pełnobranżowe projekty domów jednorodzinnych na wąską działkę.


Galeria:


powrót

Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u