Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 719 razy
Opublikowano przez: Administrator
Data publikacji: 25 Listopada 2008

Podziel się    

Łuparka do drewna HSP-250- i siekiera pójdzie w zapomnienie

25 Listopada 2008
Zbliżają się długie zimowe wieczory, które chętnie spędzamy w zaciszu domowym, przy blasku ognia w kominku. By móc się nim cieszyć w czasie niesprzyjającej aury, warto już jesienią przygotować drewno na opał. Pomoże nam w tym dostępna w nowym katalogu Łuparka do drewna firmy Proma.

Najlepszym opałem do kominków jest drewno liściaste (grab, jesion, brzoza, dąb), które pali się spokojnie i równomiernie. Niezależnie od tego, jaki gatunek drzewa wybierzemy ważne jest aby podczas palenia nie dymiło. Powinno zatem być odpowiednio suche, tzn. mieć maksymalnie 15% wilgotności. W celu przyspieszenia procesu suszenia się drewna należy je rozłupać na mniejsze części. Rozdrobnione w trakcie łupania drewno zwiększa swą powierzchnię, przez którą następuje proces odparowywania wody. W ofercie firmy Proma Polska można znaleźć nieocenioną pomoc w tej pracy, zastępującą tradycyjną siekierę – Łuparkę do drewna HSP-250.

Łupanie drewna, dzięki nowoczesnej łuparce marki Proma, staje się zajęciem przyjemnym, niewymagającym dużej tężyzny fizycznej. Całą pracę wykonuje za nas maszyna, która z siłą nacisku na kłody dochodzącą do 5 ton rozdrabnia je na mniejsze części. Serce urządzenia stanowi układ hydrauliczny, który napędza silnik o mocy 1,5 kW. Maksymalna długość kłody mieszcząca się w łuparce to 520mm, przy maksymalnej średnicy 250mm.
Zwarta konstrukcja, nieduża waga i kółka ułatwiają transport urządzenia. Dla bezpieczeństwa użytkowania w Łuparce HSP-250 marki Proma zastosowano dwupunktowy włącznik, który obsługiwany jest jednocześnie obiema rękami. Takie rozwiązanie gwarantuje, że nie włączymy maszyny jedną ręką trzymając drugą w niebezpiecznym polu łupania.

Dystrybutor: Proma Polska  www.promapl.pl
Producent: Proma Polska
Cena katalogowa: 1790 zł brutto

POMYSŁ NA DOM  zaprasza również do odwiedzenia działu: PROJEKTY DOMÓW prezentującego nowoczesne projekty domów jednorodzinnych, piętrowe.


Galeria:


powrót

Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u