Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 575 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Lipca 2019

Podziel się    

Nowodvorski Lighting z prestiżową nagrodą Red Dot przyznaną lampie „Q” LED

22 Lipca 2019
8 lipca w Red Dot Design Museum w Essen odbyła się Noc Projektantów, będąca zwieńczeniem uroczystej gali przyznania nagród Red Dot Design Award, uznawanych za jedno z najbardziej cenionych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i określanych mianem „Oscarów Designu”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. tegoroczni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli firmy Nowodvorski Lighting, której lampa „Q” LED została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem Red Dot Design Award 2019 w kategorii Projektowanie produktu.

Polska firma z prestiżowym wyróżnieniem

Nagroda Red Dot Design Award przyznawana jest od ponad 60-ciu lat – po raz pierwszy wręczono ją w 1955 roku. Organizatorem konkursu od początku jego istnienia jest Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia z siedzibą w Essen w Niemczech. Co roku o prawo do posługiwania się charakterystycznym logiem czerwono-białej kropki ubiegają się tysiące producentów i projektantów z całego świata. Red Dot Design Award to wyjątkowo ceniona nagroda i rozpoznawalny znak będący potwierdzeniem  doskonałego wzornictwa i najwyższej jakości produktów. O jej prestiżu może świadczyć fakt, że zwycięzcy wybierani są przez kilkudziesięcioosobowe, międzynarodowe jury składające się z ekspertów w dziedzinie projektowania i designu. Wydarzeniem towarzyszącym przyznaniu wyróżnień jest Noc Projektantów, odbywająca się w Red Dot Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym roku w gronie uczestników imprezy znalazła się polska firma Nowodvorski Lighting z Częstochowy, której lampa „Q” LED projektu Łukasza Jaworskiego zdobyła nagrodę Red Dot Design Award 2019 w kategorii Projektowanie produktu. Oprócz odebrania certyfikatu potwierdzającego przyznanie prestiżowego trofeum przedstawiciele firmy wzięli udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, a także mieli możliwość zwiedzić wystawę pokonkursową, na której zgromadzone zostały wszystkie zwycięskie projekty, oraz uczestniczyć w uroczystej kolacji i zorganizowanej po niej zabawie tanecznej.

Design na światowym poziomie

Nagrodzony tytułem Red Dot Design Award 2019 model „Q LED” firmy Nowodvorski Lighting to minimalistyczna lampa wisząca, wykonana z aluminium. Jej przekrój jest asymetryczny, co pozwala uzyskać efekt subtelnego spływania światła po wewnętrznej części lampy oraz jego niesymetrycznego rozproszenia. Umożliwia to doświetlenie wybranego fragmentu przestrzeni bez ryzyka oślepienia użytkownika. Dostępna w kolorze białym lub czarnym efektownie prezentuje się zarówno pojedynczo, jak i w większej grupie, tworząc ciąg opraw świetlnych idealnych do oświetlenia przestrzeni w biurach lub innych obiektach użyteczności publicznej. Przyznane wyróżnienie stanowi piękne ukoronowanie 25-letiej historii firmy Nowodvorski Lighting i potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych przez nią produktów, które wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie i są w stanie konkurować nie tylko z wiodącymi rodzimymi markami, ale też świetnie radzą sobie na rynku europejskim. „Staramy się, aby produkty z naszej oferty były unikalnym połączeniem nowatorskich rozwiązań, funkcjonalności i ciekawego wzornictwa. Fakt, że oferowana przez nas lampa „Q” LED została zwycięzcą prestiżowej nagrody Red Dot Design Award 2019 w kategorii Projektowanie produktu, jest tego najlepszym dowodem”, podkreśla Olga Krywult, członkini zarządu Nowodvorski Lighting.

Więcej informacji znajdziesz na http://www.nowodvorski.com/

Galeria:


powrót

Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u