Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 735 razy
Opublikowano przez: Administrator
Data publikacji: 27 Listopada 2008

Podziel się    

Wasser Stop na uszkodzone dachy

27 Listopada 2008
Z roku na rok pogoda staje się coraz bardziej kapryśna. Powodzie, huragany, tornada to zjawiska atmosferyczne, które coraz częściej nękają nie tylko USA czy Azję, ale także Europę. W Polsce w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat odnotowano je co najmniej kilkanaście razy.

W lipcu 1931 roku trąba powietrzna przeszła przez okolice Lublina. Według obliczeń naukowców prędkość wiejącego wówczas wiatru wahała się od 110 do 145 m/s – czyli od 396 do 522 km/h. Zmiotła ona z powierzchni ziemi budynki o murach półmetrowej grubości, powyginała konstrukcje z żelaza i powywracała załadowane do pełna wagony towarowe. W 1956 roku trąba powietrzna w centrum Szczecina powyginała żelbetowe latarnie uliczne i wywróciła załadowane cegłami ciężarówki. Podczas ostatnich wakacji, na terenie województwa łódzkiego szalejące nawałnice zniszczyły wiele budynków, często pozbawiając rodziny dorobku ich życia. Meteorolodzy przestrzegają, że takie gwałtowne zjawiska pogodowe będą pojawiały się w naszym kraju coraz częściej.

Warto więc się na nie przygotować w miarę możliwości, jakie posiadamy. W okresie jesienno-zimowym mamy do czynienia
z silnymi wiatrami. Wichury najczęściej uszkadzają dachy, co prowadzi do ich nieszczelności. Jest to wyjątkowo niedogodna sytuacja, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalają na jego naprawę. W takiej sytuacji sprawdzi się Wasser Stop firmy Soudal, który pozwala szybko pozbyć się nieszczelności. Większość mas uszczelniających można nakładać tylko na suche podłoże, a temperatura otoczenia musi wynosić przynajmniej +5ºC. Wasser Stop zaś został zaprojektowany tak, aby w każdych warunkach atmosferycznych można było dokonać niezbędnych napraw dachu. Jest to gotowa do natychmiastowego użycia jednoskładnikowa masa dekarska, która po utwardzeniu tworzy absolutnie wodoszczelną powłokę. Najważniejszą innowacją wprowadzoną przez firmę Soudal jest wzmocnienie produktu cienkim rozproszonym włóknem syntetycznym, które przez wiele lat zapobiega spękaniom uszczelnienia pod wpływem ruchomości podłoża lub zmian temperatury. Po utwardzeniu powłoka pozostaje elastyczna. Jest całkowicie odporna na promieniowanie UV i gwałtowne zmiany temperatury. Największą zaletą preparatu Wasser Stop jest możliwość stosowania go na mokrych powierzchniach, w każdych warunkach atmosferycznych, również w czasie ulewnego deszczu i mrozu do –15ºC, a nawet pod wodą. Wasser Stop przylega do wszelkich podłoży i materiałów dekarskich oraz budowlanych: papy, łupka naturalnego, eternitu, blachy ocynkowanej, szkła, PCV, betonu, kamienia, drewna itd. Zakres zastosowań Wasser Stop jest bardzo szeroki. Do nakładania impregnatu na płaskie powierzchnie używamy pędzla lub wałka, a do uszczelniania miejsc znajdujących się pod wodą
i trudnodostępnych – zwykłej szpachelki. Wystarczy oczyścić naprawiane miejsce z luźnych cząstek (kawałków podartej papy, łuszczących się płatków farby) i nałożyć preparat na szczelinę.

Soudal Wasser Stop:
puszka 0,75 kg – 30 PLN
puszka 4 kg - 145 PLN

POMYSŁ NA DOM  zaprasza również do odwiedzenia działu: PROJEKTY DOMÓW prezentującego nowoczesne projekty domów jednorodzinnych w technologii szkieletu drewnianego.


Galeria:


powrót

Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u