Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

II Mecz Życia

9 Maja 2012
Największym problemem, z jakim boryka się współczesna europejska transplantologia jest zbyt mała ilość chętnych dawców w stosunku do liczby osób oczekujących na przeszczep. Dlatego w Brzeszczach po raz drugi odbędzie się Mecz Życia, którego gospodarzem wraz z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca jest Rafał Andreas.

Podobnie jak w roku ubiegłym fundacja wystawi swoją najlepszą drużynę Składaków. Jak powszechnie wiadomo są to osoby po przeszczepie serca, nerek lub płuc. Wśród nich m.in. Janek Malinowski - 4,5 roku z nowym sercem, Wolontariusz Roku 2008, Tomasz Łomowski – 9 lat z drugim sercem, Lidka Rybicka – 14 lat z nowym serduszkiem, Patryk Koczyba – 2 lata z drugim sercem, Jan Statuch – 10 lat z nowym sercem, a także Mariusz Szumera (przykład przeszczepu rodzinnego - oddał nerkę swojej córce). Drugiej bramki bronić będzie reprezentacja Maltańskiej Służby Medycznej. Wolontariusze uczestniczą w zabezpieczaniu dużych zgromadzeń ludzi. Bywają na pielgrzymkach, koncertach, festiwalach niosąc pomoc i uśmiech. Drużyna zostanie wzmocniona przez Składaka i jednocześnie członka Malty - Asię Szumerę (córkę Mariusza). Zawodnicy zagrają w „nogę” z hasłem „Gramy z Sercem”, które jest tematem II edycji akcji.

Dla tych, których nie interesuje piłka nożna gospodarze przygotowali dość rzadko spotykane w tym rejonie atrakcje. Wśród nich pokaz ratowniczo- gaśniczy prowadzone przez dwie jednostki straży pożarnej oraz Maltańską Służbę Medyczną. Oczekiwane podczas ubiegłorocznej edycji imprezy bezpłatne porady, badania i konsultacje z kadrą med. Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza oraz rejestr potencjalnych dawców szpiku prowadzony przez Fundację DKMS Polska. Partnerem wydarzenia jest również Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, która zaprezentuje swój najnowocześniejszy motocykl..
 
Muzycznym akcentem imprezy będzie występ zespołu Ratels przyjaciela programu „Razem Zmieniajmy Świat Razem Pomagajmy Innym”, w ramach, którego organizowane jest przedsięwzięcie. Grupa w swoich utworach łączący gatunki Ska, Punk, Rock i Reggae. Ich twórczość cechują duża dawka pozytywnej energii płynącej z głośnika, a koncerty dobrą zabawą i kontaktem z publiką.
Na zakończenie dla uczestników imprezy wystąpi gość specjalny- zespół Plagiat 199 mający na swym koncie dwie płyty demo (Rozjazdy 2000, Kaszana 2005) oraz dwie studyjne (Biały Kaftanik 2007, Do przodu 2010). Muzycy znani są z występów na festiwalu w Jarocinie oraz tras koncertowych Kultu (2008 i 2010). Ich utwory to energetyczna mieszanka muzyki ska, punk i reggae, dodatkowo wzmocnione niebanalnym żeńskim wokalem oraz charyzmatyczną sekcją dętą.

II edycja Meczu Życia odbędzie się na terenie parku miejskiego w Brzeszczach 27 maja 2012r. o godzinie 15.00. Impreza jest objęta patronatem honorowym Burmistrz Brzeszcz Teresy Jankowskiej, a tegorocznym tematem spotkania jest „Gramy z Sercem!” dla zwiększenia świadomości na temat transplantacji i pierwszej pomocy.

Organizatorzy
Rafał Andreas, Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca, Maltańska Służba Medyczna

Współorganizatorzy
Urząd Miasta i Gminy Brzeszcze, Ośrodek Kultury w Brzeszczach, Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeszczach, Grupa Ratownictwa Medycznego OSP w Jawiszowicach, Fundacja DKMS Polska

Patroni medialni
Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Naszemiasto.pl, OświęcimOnline.pl, Gazeta miejska „Bliżej Ciebie”, MEGAfon, BiznesBrzeszcze.pl, OwsiakNet.pl
 
Dodatkowe informacje
Rafał Andreas - organizator główny, koordynator programu „Razem Zmieniajmy Świat Razem Pomagajmy Innym”
www.rafalandreas.plGaleria:powrót


Odwiedzono: 1856 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Maja 2012

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u