Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zakup basenu - na co zwracać uwagę

12 Sierpnia 2013
Basen w ogrodzie gwarantuje całej rodzinie wspaniałą rozrywkę w upalne dni. Obecnie jest to coraz częściej spotykane rozwiązanie – tym bardziej, że nie każdy posiada na tyle dużą działkę i zasobny portfel, by pozwolić sobie na zbudowanie tradycyjnego basenu. Znakomitą alternatywę stanowią popularne modele przenośne.

Cena i jakość
Jakimi kryteriami powinniśmy decydować się przy ich wyborze? Są różne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, ale w pierwszej kolejności zwracamy zwykle uwagę na cenę oraz to, ile miejsca jesteśmy w stanie wygospodarować na to, by ustawić basen. Cena jest poniekąd wyznacznikiem jakości – i o tym nie zapominajmy wybierając się na zakupy. Markowe modele są co prawda droższe, lecz z drugiej strony jest to dobra inwestycja, ponieważ korzyści z posiadania takiego basenu czerpać będziemy przez wiele sezonów. Uznani producenci stawiają na jakość, co znajduje odzwierciedlenie w komforcie i bezpieczeństwie użytkowania. Rynkowa oferta jest na tyle bogata, że bez wątpienia znajdziemy taki model basenu, którego zakup nie narazi naszego budżetu domowego na szwank. W ostateczności, jeśli zależy nam na produkcie z najwyższej półki, zawsze pozostaje opcja w postaci zakupów ratalnych.

Wielkość działki a rozmiar basenu
Wielkość działki to kolejne istotne kryterium, którego nie da się pominąć. Pomimo tego, iż basen nie będzie montowany w ogrodzie na stałe, odpowiednia ilość miejsca jest w tym przypadku niezbędna (dodatkowo liczy się również lokalizacja – ten aspekt trzeba dokładnie przemyśleć). Najmniej zajmują go zwykłe, nadmuchiwane baseny – poza tym są one najtańsze, jest to przeciętnie wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Więcej miejsca potrzebują baseny rozporowe, których konstrukcja jest usztywniana dzięki wodzie napierającej na ścianki. I wreszcie pozostają modele stelażowe – są one niezwykle masywne i wytrzymałe, ale też wymagają sporo miejsca. Są one również najdroższe spośród wszystkich opisanych tutaj opcji. Ich wysokość jest zdeterminowana wysokością stelażu – z reguły nieodzowny jest zakup drabinki.

Fot. sxc.hu

Autor: Szymon Machniewski
ogrodosfera.pl/baseny-ogrodowe

Artykuły dostarcza Artelis.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4299 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 12 Sierpnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u