Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Brama przesuwna samonośna sposobem na zimowe trudności

24 Listopada 2011
Dobierając ogrodzenie, a do niego bramę wjazdową musimy zwrócić szczególną uwagę na wytrzymałość oraz odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne. Mroźne dni i śnieg często są przeszkodą dla naszych bram. Aby uniknąć problemów przy wjeździe i wyjeździe z naszej posesji firma Legi proponuje zastosować bramę przesuwną samonośną.

Nadchodząca zima, jak co roku zaskakuje wszystkich. Stało się to już niejako anegdotą, która powraca do nas jak bumerang. To czas, w którym zastanawiamy się jak zabezpieczyć naszą bramę wjazdową przed destrukcyjnym wpływem śniegu i niskiej temperatury. Wybierając bramę samonośną firmy Legi możemy mieć pewność, że jej eksploatacja nawet zimą nie będzie stanowiła żadnego problemu.

 
Wady i zalety
Zwykle bramy przesuwne wymagają wykorzystania specjalistycznych prowadnic, które przytwierdza się do podłoża. Grunt ten musi być wtedy bardzo dobrze przygotowany i wyrównany, aby cała konstrukcja ciężkiego przęsła mogła być płynnie przesuwana.
Przymocowane w dolnej części skrzydła rolki jeżdżące o ostrych krawędziach spełniają rolę czyszczącą prowadnice z zanieczyszczeń i zabrudzeń. W czasie zimy są one bardzo często oblodzone oraz przysypane śniegiem co skutecznie uniemożliwia nam swobodne otwieranie i zamykanie bramy.
Wyjściem z tej nieprzyjemnej sytuacji może być właśnie brama przesuwna samonośna, którą posiada w swojej ofercie firma Legi. Charakteryzuje ją bowiem brak wykorzystania jakichkolwiek prowadnic umieszczonych wzdłuż linii bramy. Zachowana odpowiednia przestrzeń pomiędzy podłożem, a dolną częścią skrzydła pozwala nam na bezproblemowe jej otwieranie, jak i zamykanie. Nie musimy martwić się już o zalegający śnieg, lód czy zamarznięte liście blokujące płynność ruchu.
Wybierając taką bramę należy jednak uwzględnić odpowiednią ilość miejsca niezbędnego do jej otwierania. Jest ona szersza od światła bramy o tzw. przeciwwagę, która zwyczajowo stanowi 1/3 długości. Rozwiązanie to sprawdza się w szczególności w posesjach, gdzie ogrodzenie jest usytuowane dosyć blisko naszego domu. Możemy wtedy zaoszczędzić sporo miejsca od frontu, niż w przypadku bram skrzydłowych otwieranych do wewnątrz. Zyskaną przestrzeń możemy przeznaczyć na reprezentatywne wejście lub po prostu jako podjazd dla naszego samochodu.
 
Bezpieczeństwo
Kolejną zaletą bramy przesuwnej samonośnej jest możliwość wyposażenia jej w napęd automatyczny. W tym przypadku rekomendowanym przez firmę Legi systemem jest certyfikowany napęd ASO Safty. Jest on specjalnie przygotowany pod tego typu bramy dając gwarancję niezawodności. Rozbudowany system czujników i fotokomórek znajdujący się z przodu skrzydła, jak i w prześwitach jest bardzo czuły. Pozwala na zatrzymanie mechanizmu bramy w przypadku kontaktu z przeszkodą w dowolnym miejscu. Bawiące się na podjeździe dzieci, ich rodzice mogą czuć się całkowicie bezpiecznie.
Wybierając rodzaj bramy warto przeanalizować wszelkie jej wady i zalety. Codzienna funkcjonalność, wygląd oraz bezpieczeństwo muszą iść ze sobą w parze. Warto więc wykorzystać potencjał oferowanych rozwiązań, które ułatwią nam codzienne użytkowanie.
 
www.legi-polska.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3924 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Listopada 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u