Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Ciepło z natury - ekologiczne ogrzewanie domu

29 Stycznia 2014
Urządzenia grzewcze na pellet drzewny są ekologiczną alternatywą dla pieców węglowych i olejowych. Wykorzystanie energii spalania biomasy do celów grzewczych staje się coraz bardziej uzasadnione z ekonomicznego i technologicznego punktu widzenia. Przed zakupem danego urządzenia warto zastanowić się czy zależy nam na modyfikacji już istniejącej instalacji np. na olej opałowy czy wyposażenie nowo wybudowanego domu w piec na pellet.

3 form ogrzewania domu

Urządzenia dedykowane na biomasę można podzielić na trzy kategorei: piece, palnikii kominki.

Piece na pellet stosowane są najczęściej przez właścicieli nowo wybudowanych domów jednorodzinnych. Stanowią one w danym przypadku główne źródło ciepła dla ogrzewania pomieszczeń.

Palniki na pellet drzewny to alternatywa dla urządzeń olejowych lub węglowych stosowanych w domach jednorodzinnych czy niewielkich kotłowniach. Palniki najczęściej są doinstalowywane do istniejących kotłów, głównie olejowych. Dana propozycja skierowana jest do właścicieli budynków już istniejących, którzy chcą obniżyć koszty ogrzewania lub usprawnić starą instalację zasilaną kotłem na paliwo stałe.

Kominki na pellet są wolnostojącymi urządzeniami, które zapewniają domownikom dodatkowe źródło ciepła. Użytkownicy, którzy decydują się  na kominek pelletowy cenią jego prostotę obsługi, możliwość utrzymywania w pomieszczeniu stałej temperatury, a także możliwość wyboru spośród całej palety stylowych modeli.  
 
Należy dodać, że obsługa kotła na pellet jest bardzo prosta i w minimalnym stopniu angażuje użytkownika. Jednak bardzo wiele zależy od jego jakości oraz klasy pelletu.  - Użycie doskonałej jakości paliwa ogranicza do minimum jakiekolwiek problemy eksploatacyjne, a co za tym idzie - serwisowanie – komentuje Przemysław Bieńkowski Wiceprezes Zarządu firmy STELMET sp. z o.o. S.K.A.

Istnieje wiele typów kotłów na pellet drzewny, dlatego przed zakupem należy dostosować konstrukcję, rodzaj opału oraz moc grzewczą do swoich oczekiwań i potrzeb. Najtańsze i najpopularniejsze są kotły ze spalaniem górnym, jednak przy spalaniu biomasy dużo wyższą sprawność osiągają te ze spalaniem dolnym. Nowoczesne kotły pracują w trybie w pełni zautomatyzowanym, dzięki czemu ograniczają konieczność obsługi do niezbędnego minimum. Zaletą kotłów jest także funkcja samooczyszczenia palnika – powstała w procesie spalania niewielka ilość popiołu ląduje w popielniku, z którego w łatwy sposób można go usunąć.

Zapach lasu w domu

Piece na pellet drzewny wykorzystują możliwości energetyczne sprasowanych trocin, rozprzestrzeniając ciepło za pomocą promieniowania. Istnieją trzy sposoby dyfuzji ciepła – płomień, przewodnictwo lub konwekcja, które zapewniają optymalne nagrzanie pomieszczenia. Ogromną zaletą urządzeń pelletowych jest możliwość ich szybkiego uruchomienia, co sprawdza się zwłaszcza w sytuacji nagłej zmiany temperatury. Przytulna atmosfera oraz przyjemny zapach drewna, jaki roznosi się po domu to dodatkowe korzyści tego rozwiązania grzewczego.

www.polishpellet.com/pl/Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3886 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 29 Stycznia 2014

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u