Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Lotniczy mural powstał w Rzeszowie

1 Września 2016
W środę, 31 sierpnia 2016 roku w klimatycznych wnętrzach Starego Browaru Rzeszowskiego miał miejsce finał akcji związanej z realizacją muralu w Rzeszowie, który został stworzymy z inicjatywy FFiL Śnieżka SA. Spotkanie było także okazją do ogłoszenia, w którym w podkarpackich miast powstanie kolejne tego typu dzieło.

Podczas konferencji,  przedstawiona została idea, która towarzyszyła realizacji w ostatnich dniach sierpnia muralu upamiętniającego historyczny samolot PZL Łoś 37. Dzieło, które nawiązuje do istnienia blisko 80-letniej tradycji przemysłu lotniczego w Rzeszowie, uświetniło wygląd kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 22, usytuowanej w zabytkowej części miasta. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zaprojektowany dla Rzeszowa mural harmonijnie wpisywał się w otoczenie – zarówno pod względem wizualnym, jak i merytorycznym. Dlatego zdecydowaliśmy się na tematykę ściśle związaną z historią regionu – Podkarpacia, gdzie zlokalizowana jest również nasza firma. Dziś to wyjątkowe dzieło cieszy oczy. Dumę z korzeni można wyrażać nowatorsko i niekonwencjonalnie – mam nadzieję, że udało nam się to pokazać – wyjaśnia Aleksandra Małozięć, Specjalistka ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA. 
 
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych oraz mediów, nie zbrakło także miejskiego konserwatora zabytków. Rzeszowski mural to pierwsza z realizacji w ramach nowo podjętej przez Śnieżkę artystycznej inicjatywy, której pilotaż realizowany jest na Podkarpaciu. Ma ona na celu akcentowanie tradycji i historii polskich miast, poprzez tworzenie w ich obrębie obrazów, których tematyka nawiązuje do wątków o szczególnym znaczeniu dla tożsamości lokalnych społeczności. Wkrótce taką twórczość miejską z przesłaniem będzie można podziwiać w Dębicy.  
 
Zdjęcia z przebiegu prac są dostępne pod adresem: Galeria:
powrót


Odwiedzono: 1697 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 1 Września 2016

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u