Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Czy warto gromadzić opał latem? Jak i gdzie składować zasoby?

29 Sierpnia 2013
Zgromadzenie opału na zimę, to coroczny rytuał posiadaczy centralnego ogrzewania zasilanego opałem stałym. Tradycyjnie użytkownicy kotłów standardowych, jak i tych zautomatyzowanych ogrzewający nie tylko pomieszczenia, ale i podgrzewający wodę mają duże „apetyty energetyczne”. Dlatego też gromadzenie rezerw opałowych już wiosną staje się tematem numer jeden. Kiedy kupować, gdzie magazynować?  Podpowiadamy i radzimy.

Z reguły latem wszyscy korzystamy ze słonecznej aury. Nic w tym dziwnego. Jednak spora grupa posiadaczy systemu centralnego ogrzewania zasilanego opałem stałym musi zatroszczyć się o zgromadzenie i zmagazynowanie węgla, ekogroszku, drewna lub innego materiału. Spore rezerwy opału zapewnią im nieprzerwaną produkcję ciepłej wody i sprzyjającą temperaturę powietrza w domu, kiedy zrobi się chłodniej.  Kiedy i jak się do tego zabrać. Oto szczegóły.

Latem suchszy i lżejszy
Wieloletni i przezorni użytkownicy kotłów tradycyjnych oraz sami producenci i dystrybutorzy opału podkreślają, że zakupu większej partii opału warto dokonać już latem. W terminie od czerwca do końca września z dużym prawdopodobieństwem otrzymamy produkt  wyższej jakości. Latem w wyniku wysokiej temperatury otoczenia wilgotność węgla wysokoenergetycznego, typu ekogroszek spada z 18 do około 7 procent. Ekogroszek kruszony, przesiewany i płukany wodą, w celu usunięcia miału dwukrotnie składowany jest na nasłonecznionych placach, przez co staje się bardziej suchy. Pamiętajmy, że obniżony wskaźnik wilgotności wpływa z kolei na sam proces rozpalania i palenia – jest dużo łatwiejszy, szybciej osiągamy zadaną temperaturę pieca. Dodatkowo węgiel suchy jest również trochę lżejszy i dlatego przy letnich zakupach uzyskujemy go realnie więcej. Kilkanaście kilogramów więcej, przy zakupie 2-4 ton.  Kupując węgiel latem unikniemy również opóźnień z transportem.

Letnie wyprzedaże i sezonowe gratisy
Kolejnym atutem letnich zakupów węgla są sezonowe wyprzedaże. Producenci tylko w okresie letnim proponują swoim stałym oraz nowym klientom wiele ciekawych opcji rabatowych. Zazwyczaj latem obniżają ceny produktów o ok. 10%. Czujni obserwatorzy rynku opałowego mogą liczyć również na inne promocje. Zalogowanie się na stronie np. taniopal.pl gwarantuje otrzymanie bonu rabatowego. Dodatkowym bonusem dla kupujących jest np. rezygnacja przez Tani Opał, producenta ekogroszku w 25 kg workach z opłat za transport towaru do Klienta. Opłata za przesyłkę kurierską i rozładowanie opału we wskazanym miejscu obniżona została do 0 zł. Pamiętajmy jednak, że wyprzedaże mają ściśle określony czas i trwają zazwyczaj do wyczerpania zapasów.

Przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO
Przepisy dotyczące budowy i użytkowania kotłowni ściśle regulują rozporządzenia sanitarne. Budując oraz eksploatując system c.o. należy rygorystycznie przestrzegać przepisów przeciwpożarowych. Każda kotłownia powinna być wyposażona w niepalną podłogę, wpust kanalizacyjny i grawitacyjną wentylację, odpowiednio szeroki kanał dymowy oraz komin bez trudu odprowadzający dym. Najkorzystniej jest gdy przy kotłowni znajduje się dodatkowe pomieszczenie, w którym składowany będzie opał. Ekogroszek pakowany w foliowy worek z systemem mikrowentylacji może być przechowywany na zewnątrz, pod zadaszeniem. Pamiętajmy, że węgiel nie może znajdować się  w bezpośrednim sąsiedztwie kotła. Przypadkowa iskra lub żar z pieca mogłyby wzniecić pożar. Opał musi znajdować się w bezpiecznej odległości, kilku metrów od kotła. Optymalnie powinien być osłonięty, odgrodzony przegrodą wykonaną np. z metalu.

Cena produktu:
Ekogroszek wysokoenergetyczny – 859,00 zł brutto/ tona + przesyłka kurierska GRATIS

Więcej informacji na stronie: www.taniopal.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2638 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 29 Sierpnia 2013

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u