Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Pompy SHP – ekologia i wydajność w Twoim domu

28 Listopada 2018

Innowacyjne, ekologiczne, wydajne. Tak w wielkim skrócie opisać można pompy ciepła SHP przeznaczone do ogrzewania wody użytkowej. Do pracy wykorzystują one powietrze z otoczenia, w jakim się znajdują, np. piwnicy czy garażu. Mogą też pozyskiwać energię z systemów fotowoltaicznych. Są to urządzenia przyjazne dla środowiska i portfeli, a przy tym pracujące bez naszej ingerencji i bardzo cicho. 

 

Pompy ciepła SHP-F 220-300 X Premium
 

 

Na uwagę w tym miejscu zasługuje pompa ciepła SHP-F 220-300 X Premium. Do wyboru są dwie pojemności: 220 i 300 litrów. Urządzenie ma stalowy zbiornik pokryty wewnątrz specjalną emalią.

Dla lepszej ochrony jest też zabezpieczony całkowicie bezobsługową, tytanową anodą ochronną. Pompa ciepła posiada również wyświetlacz LCD, co ułatwia jej sterowanie. Informacje mogą być wywoływane bezpośrednio, np. aktualnie dostępna ilość podmieszanej wody przy 40°C.


Pompy ciepła serii SHP-F 220-300 X Premium wyposażono w króćce przyłączeniowe umożliwiające podłączenie kanałów powietrznych z boku lub/i z góry urządzenia. By podgrzać wodę, urządzenie wykorzystuje energię, jaka obecna jest w powietrzu wewnętrznym. W zależności od miejsca ustawienia pompy, może to być suszarnia, piwnica lub pomieszczenie gospodarcze. Dzięki kanałom wentylacyjnym urządzenie może pobierać również powietrze zewnętrzne. Temperatura ciepłej wody użytkowej jest regulowana bezstopniowo w zakresie od 20 do 65°C. Urządzenie jest  stanie zaopatrywać w wodę kilka punktów poboru. Model SHP-F 300 x Premium posiada gładkorurowy wymiennik ciepła umożliwiający podłączenie dodatkowego źródła ciepła np. kotła grzewczego, kolektorów słonecznych.

 

 

 

Pompy ciepła SHP-A 220-300 X Plus

 

Pompy ciepła serii  SHP-A 220-300 X Plus różnią się od poprzedników tym, że pobierają powietrze tylko z otoczenia dzięki kratkom wentylacyjnym znajdującym się w górnej części obudowy. Model SHP-A 300 X Plus jest dodatkowo wyposażony w  gładkorurowy wymiennik ciepła, który umożliwia podłączenie dodatkowego źródła ciepła, np. kotła grzewczego czy kolektorów słonecznych. Pompy ciepła z tej serii mogą również współpracować z instalacją fotowoltaiczną oraz umożliwiają podgrzewanie wody użytkowej w tańszej taryfie energetycznej. Są więc idealne dla osób, które chcą, by ich dom był energooszczędny i przyjazny środowisku. Ich nowoczesna obudowa oraz atrakcyjny wygląd doskonale wpisują się w modny dziś minimalizm. Miesięczny koszt użytkowania tego urządzenia dla czteroosobowej rodziny to ok. 25 złotych. 

Wszystkie pompy ciepła do c.w.u. spełniają rygorystyczne wymagania ujęte w normie EN16147 dotyczące wydajności i efektywności urządzenia przy określonym profilu zużycia ciepłej wody użytkowej – profil XL (przy pojemności 300 litrów). Poprzez odbiór ciepła z powietrza wentylacyjnego urządzenia oprócz przygotowania ciepłej wody przyczyniają się jednocześnie do osuszania wilgotnych pomieszczeń, np. piwnic. 
 

Zakup przedstawionych pomp ciepła jest inwestycją niezwykle opłacalną. Wybrany model, dopasowany do naszych potrzeb i możliwości, służy przez lata bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkowników. Jest przy tym oszczędny, wydajny i przyjazny środowisku, innymi słowy – w pełni przystosowany
do nowoczesnego domu.  

 

Więcej na: www.stiebel-eltron.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1169 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Listopada 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u