Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Dotacje na kolektory słoneczne będą bardziej dostępne

15 Stycznia 2011
Firma Makroterm, lider polskiego rynku energii odnawialnej dla domu, nawiązała współpracę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Bankiem Ochrony Środowiska. Celem współpracy jest umożliwienie osobom budującym lub posiadającym domy wykorzystania ekologicznych źródeł energii na prywatny użytek. W ramach współpracy osoby zainteresowane ekologicznymi źródłami energii otrzymają pomoc w zakresie spełniania warunków kredytowych i sporządzania wymaganej dokumentacji w celu uzyskania dotacji.

Poszerzenie dostępu do dotacji na energie odnawialną jest możliwa dzięki umowie podpisanej 17 czerwca 2010 pomiędzy Zarządem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a sześcioma bankami, która uruchomiła programy dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Na ten cel zostało przeznaczone 300 mln zł do wykorzystania w przeciągu trzech lat. Osoby zainteresowane mogą otrzymać zwrot 45% kredytu zaciągniętego na zakup kolektorów słonecznych.

Według Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska pozwoli to na osiągnięcie efektu ekologicznego w postaci zainstalowania kolektorów o łącznej powierzchni ponad 250 tys. m2 (ok. 25 boisk piłkarskich), co przyczyni się do redukcji emisji CO2 o 36 tys. ton. W 2009 r. w kraju funkcjonowało 144 tys. mkw. solarów. NFOŚIGW szacuje, że 35 proc. właścicieli domów jednorodzinnych rozważa zainstalowanie kolektorów słonecznych. (za portalem Gazeta.pl)

Dopłaty będą udzielane do kredytów zarówno na zakup i montaż kolektorów słonecznych, jak i aparatury niezbędnej do ich prawidłowego funkcjonowania. Osoby, które chcą zainwestować w ekologiczne źródła ciepła, mogą liczyć na dofinansowanie kosztów: sporządzenia projektu budowlano-wykonawczego, zakupu: kolektora słonecznego, nowego zasobnika wodnego, automatyki, aparatury pomiarowej i instalacji, oraz montażu zestawu.
- W ostatnim czasie zainteresowanie kolektorami słonecznymi znacznie wzrosło – więcej klientów pyta o nasze panele i możliwości związane z dotacjami. Bardzo nas to cieszy ponieważ nasze badania pokazują, że korzystanie z energii słonecznej jest nie tylko dobre dla środowiska, ale przede wszystkim tanie. – mówi Pani Agnieszka Golik, Kierownik Działu Marketingu Makroterm.

Makroterm oraz ich Partnerzy Handlowi dają możliwość otrzymania kompletnej dokumentacji wraz z wnioskiem gotowym do złożenia w banku. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze, zapewniają sobie możliwość korzystania z darmowej ciepłej wody.

www.makroterm.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2923 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Stycznia 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u