Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Energooszczędność w pakiecie

15 Stycznia 2011
Firma FAKRO oferuje pakiet elementów montażowych, które pozwalają na prawidłowe wykonanie izolacji termicznej i przeciwwilgociowej wokół okna. Pakiet tworzą kołnierz EHV – AT Thermo i zestaw izolacyjny XDP.

Do tej pory standardowe kołnierze uszczelniające miały za zadanie wyłącznie odprowadzenie wody deszczowej poza okno. Uniwersalny kołnierz EHV-AT Thermo umożliwia, dodatkowo, docieplenie okien dachowych powyżej poziomu łat w dachu. Kołnierz posiada przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega do ościeżnicy okna, dzięki czemu po zamontowaniu tworzy termoizolacyjną ramę. Izoluje termicznie okno i znacznie poprawia współczynnik przenikania ciepła. Ogranicza ryzyko powstawania ewentualnych mostków termicznych i strat ciepła.
Podczas montażu okna dachowego zalecane jest również stosowanie zestawu izolacyjnego XDP. Składa się on z kołnierza paroprzepuszczalnego oraz materiału termoizolacyjnego z naturalnej wełny owczej. Sprężysty materiał z owczej wełny służy do dokładnego wypełniania szczeliny wokół okna. Co więcej jest łatwy w dzieleniu i formowaniu, umożliwiając wiele wariantów docieplenia okna w zależności od sposobu montażu w połaci dachu. Wełna owcza jest produktem naturalnym i obojętnym dla skóry. Kołnierz paroprzepuszczalny służy do połączenia okna z folią dachową. Wykonany jest z wysokiej jakości membrany, która chroni materiał termoizolacyjny przed zawilgoceniem i stratą jego energooszczędnych funkcji.
Oryginalne, energooszczędne produkty FAKRO przeznaczone do montażu okien dachowych zapewniają szybki, łatwy i co najważniejsze, poprawny montaż.

www.fakro.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3537 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Stycznia 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u