Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Growbox - domowa alternatywa tradycyjnej szklarni

18 Maja 2022
Miłośnicy roślin zdają sobie sprawę z tego, że ich podopieczni potrzebują do życia nie tylko odrobiny światła i wody. Każda roślina ma unikalne wymagania dotyczące wilgotności powietrza, a także odmienną wrażliwość na warunki glebowe, przelanie czy przesuszenie. Pomocą w domowej uprawie roślin służy growbox, czyli odpowiednik szklarni, zapewniający roślinom optymalny mikroklimat.
 


 
Jak działa growbox?
 
Growbox to zestaw służący do uprawy roślin w precyzyjnie sterowanych warunkach. Składa się z sytemu oświetlenia, filtrów, wentylacji i zasilających je urządzeń oraz jest otoczony namiotem wykonanym z materiału zapewniającego izolację przed wpływem czynników zewnętrznych i odpowiednio odbijającego potrzebne roślinom światło. Growbox może umożliwiać uprawę roślinności w warunkach glebowych lub hydroponicznych. Dzięki temu doskonale odpowiada na wymagania różnych rodzajów roślin.
 

Dla kogo stworzone są growboxy?
 
Growboxy można zakupić w gotowych zestawach lub samodzielnie skomponować je z dostępnych w sprzedaży elementów. Są więc stworzone i dla niepewnych swoich umiejętności nowicjuszy, i dla doświadczonych plantatorów.

Wykorzystuje się je zarówno do uprawy roślin egzotycznych, mających trudne do zaspokojenia wymagania dotyczące na przykład wysokiej wilgotności powietrza, jak i do domowej kultywacji ziół i warzyw, które dzięki indoorowym szklarniom są dostępne przez cały rok.
 
Growboxy umożliwiają między innymi:
 
• zapewnienie odpowiedniego natężenia światła,
• utrzymanie wilgotności powietrza na stałym poziomie bez względu na czynniki zewnętrzne,
• dopasowania sposobu uprawy do okresu wegetatywnego roślin: wzrostu, kwitnienia czy owocowania.

Na co zwrócić uwagę, wybierając growbox?
 
Urządzenia wchodzące w skład growboxa powinny odpowiadać wymaganiom hodowcy oraz jego upraw. Na rynku dostępne są modele stworzone z myślą o uprawie amatorskiej lub profesjonalnej. Przy zakupie growboxa warto sprawdzić takie parametry, jak:
 
• rodzaj konstrukcji i łatwość montażu,
• wymiary namiotu i ilość miejsca dla roślin,
• kształt zestawu, mający wpływ między innymi na dostęp do uprawianych egzemplarzy,
• materiały, z których wykonano growbox, a które muszą być bezpieczne dla roślin,
• trwałość i łatwość czyszczenia pokrywy namiotu,
• rodzaje dodatkowych akcesoriów.
 
Uprawa w growboxie gwarantuje szybki wzrost i prawidłowy rozwój roślin jadalnych lub egzotycznych. Jest interesującą alternatywą dla tradycyjnej szklarni czy przydomowego ogródka. Zapewnia plantatorowi szereg korzyści, na czele z satysfakcją płynącą z udanej kultywacji roślin.

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1044 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Maja 2022

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u