Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Ciepła woda z powietrznej pompy ciepła do c.w.u.

14 Grudnia 2017

Uzyskanie ciepłej wody użytkowej może przebiegać na wiele różnych sposobów. Jednym z korzystniejszych dla użytkownika rozwiązań jest montaż niezależnej pompy ciepła do podgrzewania c.w.u. Urządzenie poza realizacją swojego głównego zadania, posiada także wiele innych zalet, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego źródła c.w.u.

 

 Niezależność w cenie

Wybierając urządzenie z myślą o dostępności c.w.u. najczęściej zwracamy uwagę na jego wydajność i koszty, zarówno inwestycyjne jak i eksploatacyjne. Nie bez znaczenia jest też prostota obsługi, jak również możliwość montażu w budynkach modernizowanych. W porównaniu do instalacji wyposażonej w kolektory słoneczne istotnym jest brak konieczności ingerowania w połać dachową. - Należy zauważyć, że powietrzne pompy ciepła do c.w.u. typoszeregu BECT mogą pracować nawet, gdy temperatura otoczenia sięga - 5°C. Pozyskując powietrze z wnętrza lub z zewnątrz budynku wytwarzają c.w.u. przez cały rok, zapewniając wystarczającą ilość ciepłej wody dla przeciętnego domu jednorodzinnego. - wyjaśnia Natalia Sitkowska z działu OZE w De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z.o.o. 

Mimo, że koszty eksploatacyjne pompy ciepła do c.w.u. można porównać do kosztów użytkowania kolektorów słonecznych to należy pamiętać, że w przypadku pompy mniejsza zależność od warunków atmosferycznych gwarantuje pełny komfort użytkowania i wymierne oszczędności przez cały rok. 

 

Jak to działa, czyli w jaki sposób BECT podgrzewa wodę

 

Funkcjonowanie urządzenia opiera się na zasadzie odzysku energii cieplnej zgromadzonej w powietrzu. Po jej transformacji do wyższej temperatury ciepło przekazywane jest do c.w.u. celem jej podgrzania. Ogromną zaletą pompy ciepła BECT jest fakt, że energia może być pozyskiwana zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza budynku. W przypadku, kiedy użytkownik decyduje się na pierwsze rozwiązanie, zainstalowana w pomieszczeniu technicznym pompa ciepła o mocy 1700W pobiera powietrze kanałem, przez ścianę budynku. W drugim przypadku energia odzyskiwana jest z pomieszczenia wewnątrz budynku, np. garażu, czy piwnicy. W celu zapewnienia komfortu użytkowania i dopasowania do indywidualnych potrzeb BECT dostępny jest w trzech wariantach: z zasobnikiem o pojemności 215l, 270l lub 260l z dodatkową wężownicą. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenia te stanowią świetną propozycję dla domów, w których występuje standardowe i zwiększone zużycie wody, np. większa liczba domowników. Dzięki wyposażeniu zasobnika we wspierającą grzałkę elektryczną o mocy 2,4 kW zostanie zapewniona odpowiednią moc w przypadku ponadnormatywnego zużycia c.w.u. oraz ochrona przeciw bakteriom Legionella. BECT idealnie sprawdzi się także w budynkach wyposażonych w instalację z kotłem stałopalnym, zwłaszcza w okresie letnim, gdy nie ma konieczności ogrzewania obiektu, a także  jako alternatywa dla kolektorów słonecznych.

 

Ciepła woda z termodynamicznego podgrzewacza - siła argumentów

 

Do największych zalet pomp ciepła do c.w.u. z pewnością należą niskie koszty eksploatacji i efektywna praca przez cały rok. Niewielkie wymiary i cicha praca gwarantują dyskrecję, długa żywotność urządzenia w połączeniu z ochroną zasobnika przez anodę tytanową zapewniają trwałość systemu. W modelu wyposażonym w dodatkową wężownicę możliwe jest połączenie pompy z kolektorami słonecznymi lub kotłem, który podejmie pracę podczas szczytowego zużycia ciepłej wody.  Nowoczesny system sterowania w czasie rzeczywistym informuje o stanie ciepłej wody i ilości dostępnych kąpieli, a ergonomiczny sterownik pozwalający na pełne korzystanie z wszystkich funkcji może być zamontowany w dowolnym pomieszczeniu np. łazience. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania powietrza z którego pompa odebrała ciepło, do schłodzenia spiżarni lub piwniczki z winami.

Więcej informacji na dedietrich.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1658 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Grudnia 2017

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u