Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Prawidłowy wybór pompy zanurzeniowej

19 Października 2018

Wybierając pompę zanurzeniową należy kierować się nie tylko jej parametrami technicznymi lecz także tym do jakiej wody będzie przeznaczona. Na pewno inny model okaże się niezbędny do ścieków a inny do wody pitnej, więc to czy dana pompa faktycznie okaże się przydatna zależy od zanieczyszczenia cieczy.


Jak wybrać odpowiednią pompę?


Najlepiej byłoby poradzić się fachowca, jednak jeśli trzeba samodzielnie podjąć decyzje należy sprawdzić dokładnie specyfikację wybranej pompy. Oczywiście to do jakiej wody będzie użytkowana ma też znaczenie, bo jeśli pompa będzie służyła do tłoczenia deszczówki, choć nie do końca jest to woda brudna lepiej wybrać lepszy model który sprawdzi się także przy domowym oczku wodnym. Należy jednak pamiętać, że kluczową rolę odgrywa rodzaj wirnika, jeśli w wodzie nie znajduje się piasek ani inne tego typu zanieczyszczenia może mieć standardowa trwałość określoną przez producenta. Szukając pompy zanurzeniowej typowo do studni, należy zwrócić uwagę też na jej moc, bo tylko wtedy uzyska się odpowiednie ciśnienie. Jednym słowem mówiąc o wyborze pompy powinna decydować przede wszystkim jej trwałość.
 

Ręczne czy automatyczne sterowanie pompą?


Nad tą kwestią warto zastanowić się dobrze, zwłaszcza jeśli pompa ma służyć do tłoczenia wody ze studni. Pompa zanurzeniowa która ma być podłączona z instalacją w domu powinna być zautomatyzowana. Dzięki temu będzie można dopasować urządzenie do wysokości lustra wody, które jest zmienne. W pompach w których zastosowany jest pływak, zmiana konfiguracji odbywa się w sposób ręczny co często prowadzi do uszkodzenia przewodu. Owszem, jeśli pompa ma być użytkowana w ogrodzie, na przykład do podlewania roślin nie ma sensu inwestować w automatykę, która jest droga. Tutaj w zupełności wystarczy pompa sterowana ręcznie, gdyż urządzenie pracuje krótki czas a woda tłoczona jest na bieżąco.
 

Ważne parametry techniczne pompy


Z racji, iż na rynku jest wiele rodzajów pomp zanurzeniowych, a wybranie konkretnego modelu może być problemem warto na początku zwrócić uwagę, jakie parametry techniczne posiada.
 


Ważny jest:

   - materiał, z jakiego urządzenie zostało wykonane. Oczywiście pompa powinna być nierdzewna, zwłaszcza iż przez cały czas narażona będzie na działanie wody,
   - jakie ciśnienie ma. Tutaj do wyboru są pompy ciśnieniowe lub wysokociśnieniowe. Czym wyższy parametr tym wzrośnie jej wydajność,
   - średnica.
Uwzględniając przeznaczenie oraz parametry dopiero można zastanawiać się nad ceną pompy.

 

Użytkowanie pompy jest bezpieczne


Podejmując decyzje o zakupie pompy zanurzeniowej nie należy obawiać się o jej bezpieczne użytkowanie.
Jeśli zostanie zakupiona u zaufanego sprzedawcy na http://www.saga.info.pl/pompy-zatapialne/,
zyska się pewność, iż silnik będzie zabudowany w hermetycznej obudowie.
Oczywiście to czy pompa będzie posiadała dodatkowe zabezpieczenie i wyłączy się samoistnie,
jeśli spadnie na przykład poziom wody też warto wziąć pod uwagę, w innym przypadku może szybko ulec awarii.

 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1665 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 19 Października 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u