Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Redukcja szumu wody i wyjątkowa ochrona przed pożarem

28 Czerwca 2016
ArmaComfort AB i ArmaComfort AB Alu firmy Armacell to wyjątkowe rozwiązania w zakresie ochrony przed hałasem dochodzącym z rur deszczowych oraz kanalizacyjnych. Innowacyjne produkty efektywnie zapobiegają kondensacji pary wodnej, a ponadto nie stanowią zagrożenia w przypadku pożaru i pozwalają na wszechstronne zastosowanie.
 

Linia produktów ArmaComfort od firmy Armacell to wysoce efektywne i łatwe w montażu materiały redukujące hałas. Najnowsze elementy oferty – ArmaComfort AB oraz ArmaComfort AB Aluprzeznaczone są do izolacji rur kanalizacyjnych oraz odprowadzających wodę opadową. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań wielowarstwowe materiały do izolacji akustycznej gwarantują wyższy stopień redukcji dźwięków przy mniejszej grubości ścianek. Produkty ArmaComfort są również elastyczne i mogą być z łatwością zastosowane nawet w trudnodostępnych miejscach.

Wysoce wydajne rozwiązania w zakresie redukcji szumów
 
Jednym z najczęstszych źródeł dyskomfortu w pomieszczeniach mieszkalnych oraz biurowych jest hałas. Dźwięki dochodzące z rur kanalizacyjnych oraz z wewnętrznych części systemów odprowadzających wodę deszczową są przenoszone przez niezabezpieczone rury na ściany i sufity aż do przylegających do nich pomieszczeń. Wprowadzając do swojej oferty ArmaComfort AB oraz ArmaComfort AB Alu firma Armacell dostarcza wysoce efektywne rozwiązania w zakresie kontroli poziomu tego rodzaju hałasów. Produkty te zostały specjalnie opracowane do zastosowania w instalacjach wody deszczowej oraz kanalizacyjnych. Badania przeprowadzone przez francuską organizację certyfikującą Centre Scientifique et TechniqueduBâtiment (CSTB), wskazują, że zastosowanie ArmaComfort AB gwarantuje redukcję hałasów rozchodzących się w powietrzu aż o 16 dB (A) – badanie przy przepływie przez instalację na poziomie 2 l wody w ciągu sekundy. W prostej rurze PVC, gdzie wibracje spowodowane przepływającą wodą są większe z uwagi na niższą wagę materiału, uzyskano redukcję hałasu o 12 dB (A). W porównaniu do tradycyjnych izolacji akustycznychprodukty ArmaComfort AB, posiadające ścianki o mniejszej grubości, osiąga zdecydowanie lepsze wyniki w zakresie obniżania poziomu hałasów. Nowy materiał posiada także bardzo dobre właściwości tłumiące i dźwiękoszczelne dla wszystkich częstotliwości dźwięków pojawiających się obiektach budowlanych – bez różnicy, czy został on zainstalowany na rurach żeliwnych czy z tworzyw sztucznych.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe i wszechstronność zastosowań
 
Nowy produkt w ofercie firmy Armacell spełnia rygorystyczne wymogi odnośnie reakcji na ogień stawiane tego typu materiałom. Klasyfikacja ogniowa B-s1,d0, jaką posiada ArmaComfort AB Alu, gwarantuje najwyższą klasę dla produktów organicznych, jaką można osiągnąć w europejskich testach SBI (Single BurningItem). Ponadto efektowna, srebrna kolorystyka warstwy zewnętrznej pasuje do metalowych elementów instalacji w miejscach, które są widoczne na zewnątrz budynków. Nowe materiały dźwiękoszczelne mimo twardszej powierzchni niż tradycyjne produkty z linii Armaflex, są również elastyczne. Ich montaż odbywa się w podobny sposób podobny do typowych izolacji elastomerycznychi nie wymaga zastosowania żadnych specjalistycznych narzędzi. Do zamocowania produktów ArmaComfort wykorzystywane są sprawdzone i przetestowane materiały klejące. Dodatkowo, podłużne spoiny zabezpiecza się odpowiednimi taśmami samoprzylepnymi. Cienkie ścianki materiału sprawiają, że całość jest wyjątkowo elastyczna, co zdecydowanie ułatwia montaż, szczególnie w trudnodostępnych miejscach.
 
 
 Galeria:
powrót


Odwiedzono: 2135 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Czerwca 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u