Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wybieramy odpływ liniowy

29 Czerwca 2020
Jaka powinna być nowoczesna łazienka? Wygodna, przestronna, pełna wizualnej lekkości… Bezsprzecznie w osiągnięciu tego celu pomoże aranżacja bez brodzika – z odpływem liniowym. Podpowiadamy, jak go wybrać.
 

Odpływ liniowy odprowadza wodę z poziomu podłogi w strefie prysznica. Nie potrzeba brodzika ani nawet typowej kabiny. To rozwiązanie chętnie stosowane w najnowocześniejszych salonach kąpielowych, bo niezakłócające ich przestronności. Sprawdza się również w łazienkach o niewielkim metrażu. Przydatne także, gdy w domu przebywają osoby w starszym wieku, które mają problemy z poruszaniem się i brodzik jest dla nich utrudnieniem w samodzielnym korzystaniu z kąpieli.

Decyzję o zastosowaniu prysznica bez brodzika najlepiej podjąć po zasięgnięciu opinii fachowca. Do realizacji celu konieczna jest bowiem podłoga o określonej grubości i odpowiednim wyprofilowaniu, z dwuprocentowym spadkiem. Nie zawsze takie warunki są możliwe do spełnienia, na przykład w bloku. 
Odpływ liniowy składa się z korytka, zazwyczaj w kształcie wydłużonego prostokąta, części osadnikowej i syfonu. Montuje się go w podłodze albo na granicy ściany i podłogi. Staje się on wówczas praktycznie niewidoczny w strefie prysznica, jak w przykładowej aranżacji o czarnej posadzce. Odpływ liniowy Super slim pro zamontowano tuż przy ścianie, na wąziutkim pasku oddzielającym płytki podłogowe od ściennych. Wykonany ze stali nierdzewnej, wizualnie zlewa się z posadzką. Podczas kąpieli ma się wrażenie, że woda znika w podłodze. Z zewnątrz nie widać żadnych  kratek ściekowych, pod stopami ma się zupełnie gładką powierzchnię. Przepustowość tego modelu odpływu wynosi 48 litrów na minutę. Kołnierz hydroizolacyjny uszczelnia konstrukcję, a tym samym zabezpiecza pomieszczenie przed zalaniem. Syfon zintegrowany z otworem rewizyjnym oraz korek rewizyjny zapewniający łatwy dostęp do syfonu sprawiają, że jego czyszczenie czy serwisowanie jest łatwe i wygodne.

Ciekawą propozycją jest także odpływ liniowy pod płytkę. To przykład jeszcze lepszego „zakamuflowania” go w łazience. Od góry znajduje się ramka do wypełnienia płytką lub inną okładziną podłogową. W kompozycji o białej podłodze i ścianach wyłożonych kaflami naśladującymi naturalny kamień zastosowano odpływ o przepustowości 54 litrów na minutę. Regulowane nóżki pozwalają na wypoziomowanie i prawidłowe ustawienie wysokości rynny. Model ten został wykonany ze stali nierdzewnej 1,2 mm, szlifowanej ręcznie i polerowanej. Posiada kołnierz hydroizolacyjny. Producent daje na produkt 5 lat gwarancji.


 
Zamontowany w łazience o czarnych ścianach odpływ Ora ma z zewnątrz ruszt z otworkami. Jest to model o przepustowości 54 litrów na minutę. Wykonano go z ręcznie szlifowanej stali nierdzewnej. Posiada kołnierz hydroizoloacyjny i regulowane nóżki. Jego metalowa powierzchnia współgra z połyskującą chromem armaturą –  efektowną deszczownią z natryskiem i baterią termostatyczną Trinity – a także z okrągłym wieszakiem na ręcznik Grace. Strefę prysznica od pozostałej części łazienki oddziela tylko transparentna ścianka. Minimalistycznie, elegancko, wygodnie. Pozbawione brodzika i tradycyjnej kabiny wnętrze nabiera lekkości. 

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.


 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 874 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 29 Czerwca 2020

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u