Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak odświeżyć taras bambusowy przed sezonem

10 Kwietnia 2012
Tarasowa deska bambusowa jest obecna na naszym rynku od niedawna. W związku z tym pojawiają się pytania, czy jej pielęgnacja różni się od pielęgnacji innych desek. Firma Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe, wraz ze specjalistami z firmy Janser, udowadnia, że tak jak każda inna drewniana deska tarasowa podlega renowacji, która wzmacnia jej naturalne właściwości i estetyczny wygląd.

Należy pamiętać, że każdy taras wykonany z naturalnego materiału jakim jest drewno, jest narażony na działanie czynników atmosferycznych czego efektem jest naturalny proces szarzenie desek, także wykonanych z bambusa. Aby odnowić i odświeżyć taras po zimie wystarczy poddać deski renowacji.
 
Na opisaną poniżej renowację przy pomocy specjalistycznego sprzętu warto się zdecydować, jeśli sami nie chcemy samodzielnie podjąć się działań pielęgnacyjnych lub gdy taras jest bardzo zniszczony.
-Specyfika deski tarasowej polega na tym, że znajdują się na niej ryfle. Dokładne wyczyszczenie powierzchni deski ryflowanej umożliwiają szczotki, które docierają do zagłębień pomiędzy ryflami - mówi Damian Urbaniak, specjalista firmy Janser
 
Renowacji dokonano przy użyciu maszyny Renovator marki Janser, specjalnie przystosowanej do tarasów.
-Proces renowacji polega na zastosowaniu w maszynie walców o różnych gradacjach. Pierwszy etap to wyczyszczenie wszelkich osadów i zanieczyszczeń znajdujących się na desce, przy pomocy dwóch walców. Etap ten odbywa się na sucho. Drugi etap (jeżeli zachodzi taka potrzeba) to czyszczenie z brudu na mokro przy pomocy specjalnego walca oraz przy zastosowaniu odpowiedniego środka chemicznego zaś trzeci i ostatni, bardzo ważny etap, to naniesienie na deskę oleju i wtarcie go przy pomocy walca z miękkiego włosia. Olej nanoszony jest pod bardzo dużym ciśnieniem (ok. 4-6 bar) Istotnym czynnikiem jest bardzo małe zużycie oleju i jednoczesne idealne wtarcie go w deskę co skraca proces schnięcia    – tłumaczy Damian Urbaniak.
 
W miejscach trudno dostępnych stosowana jest ręczna maszyna Renowator.
Proces renowacji deski tarasowej powinien być wykonywany,  w zależności od skali zabrudzeń, raz lub dwa razy w roku. W materiale filmowym http://www.tv.podlogi-kopp.pl/33-Renowacja+bambusowej+deski+tarasowej..html można zobaczyć jak proces ten przebiega.
 
www.podlogi-kopp.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3696 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 10 Kwietnia 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u