Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak zbudować wytrzymałe i trwałe ściany fundamentowe

20 Maja 2016
Odporne na działanie wilgoci i mrozu ściany fundamentowe gwarantują nie tylko trwałość i bezpieczeństwo całej konstrukcji, ale również to, że znajdujące się nad nimi pomieszczenia zapewnią odpowiedni komfort ich użytkownikom. Podpiwniczone obiekty budowlane zyskują również dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać w celach użytkowych. Z czego więc zbudować ściany fundamentowe, by były trwałe i nośne wyjaśnia Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.

Brak piwnic to wciąż spotykana praktyka w budownictwie mieszkaniowym. Duża część inwestorów decyduje się jednak na ich budowę pomimo zwiększenia kosztów całkowitych planowanej inwestycji. W tym przypadku fundamenty znajdują się bowiem na głębokości od 2,5 do 2,8 m, a pod poziomem gruntu powstaje dodatkowa kondygnacja. Musi być ona wykonana z odpowiedniej jakości materiałów, aby stanowić nie tylko solidną podstawę nadziemnej części obiektu, ale również barierę chroniącą przed niszczącym działaniem wilgoci oraz niskich temperatur. Wykorzystując do wzniesienia ścian piwnicznych lub fundamentowych bloczki silikatowe, można nie tylko zadbać o optymalizację kosztów samej budowy, ale w dłuższym okresie zaoszczędzić także na opłatach eksploatacyjnych – mówi Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.

Dom na silikatach

Prawidłowo wykonane fundamenty i ściany piwnic, to jedne z podstaw trwałości obiektów budowlanych. To na nich opiera się bowiem ciężar całej konstrukcji i to one są najbardziej narażone na zjawisko osiadania obiektu. Budując ściany piwniczne z bloczków SILIKAT F25, które są dedykowane do tego rodzaju przegród, zyskujemy pewność, że powstaje wytrzymała i trwała struktura, odporna na duże obciążenia. Ten rodzaj bloczków charakteryzuje się wysoką znormalizowaną wytrzymałością na ściskanie. Standardowo wynosi ona 20 [N/mm2], a dostępne są także elementy o wytrzymałości 25 [N/mm2] – wyjaśnia Joanna Nowaczyk z Grupy SILIKATY. Ponadto wapienno-piaskowe produkty murowe odznaczają się niską nasiąkliwością na poziomie ≤16% i są wysoce trwałym rozwiązaniem gwarantującym powstanie suchych i bezpiecznych przegród.

Łatwe prace murarskie

Na wytrzymałość i trwałość ścian piwnic oraz fundamentów, zdecydowany wpływ ma także sposób przeprowadzenia prac murarskich. Dobrze wykonane ławy bądź płyty fundamentowe mogą bowiem nie spełniać swoich funkcji, jeżeli znajdujące się na nich przegrody pionowe zostaną zbudowane w sposób nieprawidłowy. Bloczki silikatowe są jednak produktami, które z łatwością można precyzyjnie ustawiać, zachowując tym samym odpowiednie ułożenie ich kolejnych warstw. Ma na to wpływ ich dokładność wymiarowa i stosunkowa wysoka masa własna. Pomaga ona dodatkowo w utrzymaniu elementów na właściwym miejscu, a tym samym w powstaniu ściany o gładkiej i równej powierzchni – tłumaczy Doradca Techniczny Grupy SILIKATY. Ułatwia to w znaczny sposób precyzyjne ułożenie warstw izolacji, które dzięki temu prawidłowo przylegają do muru.

Więcej informacji na temat produktów Grupy SILIKATY można znaleźć na stronie internetowej www.grupasilikaty.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1689 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Maja 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u