Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
oferta eksperta

znajdź nas na facebook

systemy kominowe Schiedel

Schiedel systemy kominowe

Schiedel Sp. z o.o.
Centrala
ul. Wschodnia 24
45-449 Opole

Tel. 77 / 455 59 49
Fax. 77 /455 59 47

Dział sprzedaży:

tel. 77 / 456 83 10
tel. 77 / 451 74 60
tel. 77 / 456 93 48

e-mail: biuro@schiedel.pl
 
www.schiedel.pl

Przedstawiamy Państwu firmę Schiedel Polska Sp. z o.o. - największego i najnowocześniejszego producenta systemów kominowych w Europie. Schiedel  jest częścią Standard Industries – prywatnej, globalnej spółki holdingowej, której działalność koncentruje się na materiałach budowlanych, kruszywach i działalności inwestycyjnej na publicznym rynku kapitałowym i w nieruchomościach.


ZNAJDŹ NAS:

>>Schiedel na Facebook

>>Schiedel na Instagram


>>Schiedel na Linkedin

>>Schiedel na YouToubeJako lider na rynku systemów kominowych oferujemy kompletną paletę produktów jak i elementów gwarantujących bezpieczne funkcjonowanie komina. Nasza oferta to nie tylko produkty Schiedel, ale również serwis, świetnie przygotowani pracownicy i stała współpraca z architektami, projektantami, wykonawcami i handlowcami. Dzięki stałym kontaktom z naszymi klientami rozumiemy ich potrzeby i wspieramy bogatą wiedzą techniczną z zakresu techniki kominowej. Uzyskanie przez firmę certyfikatu jakości ISO 9001 było wydarzeniem wieńczącym kilkuletnie starania i wytężoną pracę nad wdrożeniem systemu zarządzania jakością.

Schiedel Polska z siedzibą w Opolu istnieje od sierpnia 1995 roku, rozpoczynała swoją działalność jako biuro handlowe i wówczas oferowało produkty sprowadzane z Niemiec. W wyniku ogromnego zainteresowania nowoczesną technologią oraz dużego zapotrzebowania na najwyższej jakości systemy kominowe powstał nowoczesny zakład produkcyjny w Opolu (04.99). Kolejnym krokiem była budowa biurowca, siedziby firmy, zlokalizowanego tuż obok zakładu (06.2000), w przemysłowej dzielnicy miasta. By umożliwić klientom stały dostęp do naszych produktów utworzyliśmy w Toruniu magazyn i biuro handlowe obsługujące Północną Polskę. W maju 2003 roku ruszył drugi zakład produkcyjny w Lubiczu Dolnym k. Torunia. Dodatkowo kompleksową obsługą zajmują się wyspecjalizowane firmy handlowe, których przeszkolony, fachowy personel dba o zaspakajanie oczekiwań klientów.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że Schiedel jako pierwsza w Polsce firma produkująca systemy kominowe uzyskała oznakowanie CE na cały system. Ponadto, jako jedyna firma z szeroko rozumianej branży kominowej udziela 30 letniej gwarancji na swoje systemy kominowe. Produkty Schiedel otrzymały pozytywne opinie Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie i Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie, wyrażone aprobatami technicznymi. Jakość systemów kominowych Schiedel potwierdzona jest również licznymi nagrodami i wyróżnieniami, jakie otrzymała firma w okresie swojej wieloletniej działalności na polskim rynku. Systemy kominowe Schiedel zalecane są przez Korporację Kominiarzy Polskich.

 


Więcej przeczytasz na www.schiedel.pl
Główną zaletą współczesnych ceramicznych systemów kominowych jest ich wielowarstwowa konstrukcja. „Sercem” komina jest odprowadzająca spaliny rura, wykonana z ceramiki technicznej lub stali. Część konstrukcyjną tworzą pustaki z betonu lekkiego. W przypadku kominów izolowanych trzecią warstwę stanowi izolacja termiczna ułożona wokół przewodu spalinowego. Systemowość takiego rozwiązania polega na dokładnym dopasowaniu wszystkich tych elementów. Kolejną ważną cechą systemów kominowych jest ich modułowa konstrukcja, dzięki której kompletne rozwiązania systemowe umożliwiają szybki i bezbłędny montaż. Ponadto warto docenić związaną z tym oszczędność kosztownej powierzchni mieszkaniowej.

Dla Klientów ceniących tradycje budowlane, Schiedel poleca kominy ceramiczne, które dostosowane są zarówno do tradycyjnych źródeł grzewczych, np.: kotły na paliwa stałe, kotły gazowe z otwartą komorą spalania i kominki, jak również do współczesnych urządzeń grzewczych takich jak kotły z zamkniętą komorą spalania (w tym kotły kondensacyjne).  Najpopularniejsze kominy w tej grupie to Schiedel Rondo Plus, Schiedel Avant, Schiedel Pro Advance oraz Schiedel Dual łączący w sobie funkcjonalność kominów Rondo Plus i Avant w ograniczonej do minimum przestrzeni.

W przypadku konieczności stosowania kominów o lekkiej konstrukcji lub dla potrzeb Klientów, którym bardziej przypada do gustu widok komina stalowego, proponujemy stosowanie kominów Schiedel Prima Plus (w charakterze wkładu do komina z cegły) oraz Schiedel ICS do montażu np. na zewnątrz budynku na podstawie fundamentowej lub na wsporniku mocowanym do konstrukcji ściany. Komin ten może być również stosowany jako wewnętrzny, bez potrzeby prowadzenia dodatkowego obmurowania.

Warto zwrócić uwagę na systemy wentylacyjne firmy Schiedel, które zapewniają optymalną wymianę powietrza w pomieszczeniach i komfort mieszkania. Wentylacja Schiedel skutecznie zmniejsza ilości substancji szkodliwych i zapachów, które mają ujemny wpływ na nasze zdrowie.

Pustak wentylacyjny Schiedel Thermo to innowacyjny produkt oparty na pustaku wentylacyjnym  z betonu lekkiego. Dodatkowo jest wyposażony w warstwę izolacji termicznej, która znacznie poprawia właściwości izolacyjne pustaka. Pustak Schiedel Thermo charakteryzuje stabilność  i trwałość, dzięki czemu sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych. W porównaniu do komina wentylacyjnego wykonanego z cegły, izolacyjność termiczna pustaka Thermo jest wyższa o około 17%. Kolejnym rozwiązaniem usprawniającym wymianę powietrza w pomieszczeniach jest wentylacja hybrydowa Schiedel Flow. W przypadku źle działającej wentylacji w pomieszczeniach zamkniętych wartości graniczne CO2 osiągane są bardzo szybko. Poza tym wzrost zawartości pary wodnej w pomieszczeniach zwiększa ryzyko występowania  drobnoustrojów, pleśni, grzybów oraz może być przyczyną złego samopoczucia.

Wśród akcesoriów warto też zwrócić uwagę na elementy pozwalające poprawić skuteczność działania wentylacji grawitacyjnej. Nasada grawitacyjna Schiedel Bryza poprawia ciąg w kanale wentylacyjnym wykorzystując do tego siłę wiatru opływającego wokół nasady, a jednocześnie jest zabezpieczeniem kanału kominowego np. przed deszczem, co jest uciążliwe szczególnie w górzystych rejonach kraju.

W przypadku wyjątkowo niekorzystnych zewnętrznych warunków atmosferycznych lub gdy istnieje konieczność zwiększenia ciągu wentylacyjnego, cyrkulacja powietrza może zostać wymuszona. Do tego celu Schiedel zaprojektował nasadę hybrydową Schiedel Fenko sterowaną czujnikiem wilgotności lub fotodiodą. Dopóki ciąg grawitacyjny jest na wystarczającym poziomie, nasada działa grawitacyjnie, a wentylator mechaniczny zostaje automatycznie włączony dopiero po przekroczeniu ustalonego przez użytkownika progu wilgotności lub po włączeniu światła.
 


Więcej przeczytasz na www.schiedel.pl
 

Ceramiczne Systemy Kominowe Schiedel
Schiedel to synonim systemów kominowych nowej generacji, wykorzystująca najlepsze surowce, inwestująca w najnowsze technologie produkcyjne. Z dumą prezentujemy gamę wysokowydajnych wkładów ceramicznych w pełni kompatybilnych z coraz bardziej wydajnymi nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi. Gwarantujemy najwyższy stopień funkcjonalności i bezpieczeństwa w odprowadzaniu spalin. Schiedel to synonim systemów kominowych nowej generacji.

 

⇒ SCHIEDEL RONDO PLUS


⇒ SCHIEDEL THERMO RONDO PLUS


⇒ SCHIEDEL DUAL


⇒ SCHIEDEL AVANT


⇒ SCHIEDEL STABIL


⇒ SCHIEDEL DUAL STAL


⇒ SCHIEDEL QUADRO PRO


⇒ SCHIEDEL RONDO

 


Systemy Wentylacyjne Schiedel

W ostatnich latach eksperci coraz częściej zwracają uwagę na niezwykle ważny element konstrukcji domu jakim jest wentylacja. Współczesne warunki panujące wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych w znacznym stopniu wpływają na zdrowie, komfort, higienę i dobre samopoczucie mieszkańców, tym samym sposób i efektywność wentylacji pomieszczeń staje się centralnym zagadnieniem jakości życia i wypoczynku całej rodziny.
 

⇒ SCHIEDEL THERMO


⇒ SCHIEDEL PUSTAKI WENTYLACYJNE


⇒ SCHIEDEL FLOW


⇒ SCHIEDEL FENKO


⇒ SCHIEDEL BRYZA


⇒ SCHIEDEL STABILER


⇒ SCHIEDEL MULTI VENTO
Systemy Grzewcze Schiedel
Człowiek i ogień – prawie żaden element nie ma tak silnego wpływu na życie człowieka jak ogień. Od niepamiętnych czasów człowieka fascynowało  wprowadzenie ognia do własnego domu, ale w taki sposób aby mieć nad nim kontrolę i aby płomienie zamienić w strefę komfortu, relaksu i odprężenia. Jak dawniej tak i teraz kominek – gorące serce domu – stanowi jego integralną część i nie tylko dostarcza nam ciepło ale i poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Nasze nowe innowacyjne rozwiązanie modułowego systemu kominkowego KINGFIRE ® urzeczywistnia marzenia o własnym kominku w domu.

Modele systemu Schiedel KINGFIRE ® wpisują się idealnie w pomieszczenia o różnej wielkości nadając im przytulności.

Seria produktów KINGFIRE® cieszy się dużą popularnością z uwagi na inteligentne rozwiązania systemowe, zapewniające szybkość i łatwość montażu.

 

⇒ SCHIEDEL KINGFIRE CLASSICO S


⇒ SCHIEDEL KINGFIRE LINEARE S


⇒ SCHIEDEL KINGFIRE RONDO S


⇒ SCHIEDEL KINGFIRE GRANDE S


⇒ SIRIUS
Akcesoria Schiedel
Schiedel to najlepsze surowce, technologie produkcyjne, najwyższy stopień funkcjonalności i bezpieczeństwo w odprowadzaniu spalin. Schiedel to synonim systemów kominowych nowej generacji.
 

⇒ SCHIEDEL MASA SKD


⇒ SCHIEDEL DASZKI KOMINOWE


⇒ SCHIEDEL ZESTAW ZBROJENIOWY


⇒ SCHIEDEL UCHWYTY
Stalowe systemy metalowe
Pod nazwą Metaloterm produkujemy kominy jednościenne, dwuścienne i koncentryczne, tłumiki, kolana, trójniki i różne elementy i akcesoria. Systemy są kompatybilne i łatwe w montażu.
 

⇒ Metaloterm AT


⇒ Metaloterm AM

 

⇒ Metaloterm ME

 

⇒ Metaloterm US

 

Metaloterm AD

 


Wiecej informacji o produktach znajdziesz na www.schiedel.pl i www.metaloterm.com/pl/
 powrót


Odwiedzono: 18005 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Kwietnia 2012

Podziel się    Bruk Bet

freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u