Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Kredyt mieszkaniowy czy pożyczka hipoteczna, jak zyskać?

7 Marca 2011
Wciąż przed tymi, którzy zdecydują się na kupno nieruchomości w najbliższym czasie rysują się dobre perspektywy na przyszłość. Trwa dobra passa w bankach, a ceny nieruchomości zachęcają do inwestycji. Co zrobić jednak jeśli zdolność kredytowa nie pozwala nam na zakup nowego mieszkania? Zamiast kredytu można zdecydować się na pożyczkę hipoteczn - eBroker.pl sprawdza czym to się różni.

Pożyczka i kredyt hipoteczny, te nazwy używane są czasem wymiennie, a znaczą przecież coś zupełnie różnego - mówi Paweł Słowiakowski z eBroker.pl - w przypadku pożyczki hipotecznej mamy do czynienia z bardzo indywidualną ofertą, bo by otrzymać pieniądze zastawiamy nieruchomość, której jesteśmy właścicielami. Ale dzięki temu, mamy dużo większa swobodę w przeznaczeniu tych środków, niż w przypadku hipotek, gdzie kredyt musimy wykorzystać zgodnie z zamiarem określonym we wniosku kredytowym.

eBroker.pl sprawdza ile to kosztuje:

1. Koszt pożyczki hipotecznej jest niższy niż większości kredytów hipotecznych - wynika to z tego, iż bank zabezpiecza się na już istniejącej nieruchomości, którą zastawiamy. W przypadku kłopotów ze spłatą takiej pożyczki, możemy nawet tą nieruchomość - warto o tym pamiętać.

2. Oprocentowanie pożyczek hipotecznych jest niższe, ale rata nie jest dużo niższa niż w przypadku kredytu, bo krótszy jest też okres, na który jest udzielana - zazwyczaj na 20 lat - podczas gdy niektóre kredyty hipoteczne możemy dzisiaj zaciągnąć nawet na 40 lat, obniżając tym samym ratę.

3. Kluczem do oferty pożyczki jest akt własności nieruchomości - więc jeśli takiej nie posiadamy, nie mamy wyboru - wówczas warto wybrać najlepszą ofertę kredytu hipotecznego.

eBroker.pl sprawdza jak wybrać tani kredytu hipotecznego - prześwietlamy oferty kredytów hipotecznych dla nieruchomości wartej 400 000 zł, 100% LTV. To oferta z "wyższej półki cenowej" dlatego sprawdziliśmy ją dla popularnych dzisiaj kredytów w euro oraz tych w rodzimej walucie.

Aktualna oferta z porównywarki eBroker.pl z dnia 23-02-2011:

eBroker.pl, zwraca uwagę na diametralne różnice - o ile dla oferty złotówkowej wynoszą one ok. 4 000 zł rocznie, to w przypadku kredytu w euro różnica między najtańszym a najdroższym bankiem finansującym zakup nieruchomości na kwotę 400 000 zł wyniesie, aż 8000 zł rocznie:

Kwoty rocznych oszczędności wynikające z naszych kalkulacji to naprawdę dużo pieniędzy, dlatego warto sprawdzić dwa razy nim wybierzmy nasz bank.

Sprawdzone przez eBroker.pl: dla mieszkania, które kupujemy za kwotę 400 000 zł, korzystając z kredytu bankowego, miesięczna różnica wyniesie 292 zł, co daje oszczędność przy wyborze tańszego banku prawie 5000 zł rocznie, a w skali całego kredytu ponad 140 000 zł czyli prawie połowę ceny mieszkania. Jak oszczędzić? Można przy pomocny naszego prostego kalkulatora: http://www.ebroker.pl/kredyty-hipoteczne.html
 
źródło: eBroker.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3569 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 7 Marca 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u