Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

MINI sztuka zmywania

15 Lipca 2016
Malutka kuchnia, mały zlewozmywak, w nim… wcale niemałe talerze i kubki. Jak w mini warunkach osiągnąć maxi efekty? Oto zlewozmywak MINI i siedem porad, jak go dobrze wykorzystać.  

Tam, gdzie nie ma przysłowiowej tony naczyń do zmywania, nie ma potrzeby, by zlewozmywak był dwukomorowy i wyposażony w ociekacz. Ważne natomiast, aby był głęboki – jego funkcjonalność będzie można docenić nie tylko przy myciu naczyń, ale także warzyw i owoców. MINI-zlewozmywak i stosowanie kilku prostych zasad już od następnego zmywania pomoże zaoszczędzić przestrzeń i… wydatki na wodę i prąd czy gaz. 
 
 1 . Sprawdź, czy bateria jest wyposażona w aerator. Jeśli nie – zainwestuj w osobną nakładkę, który sprawi, że strumień wody będzie wymieszany z powietrzem. W ciągu minuty z baterii zlewozmywakowej wypływa nawet 10-12 litrów wody; z aeratorem – jedynie 7-8.
 
 2.  Zmywanie bardzo brudnych naczyń rozpocznij od usunięcia reszek jedzenia przy pomocy papierowego ręcznika. Ich spłukanie, podobnie jak dokładne umycie zlewozmywaka po ich umyciu, wymaga zużycia dużej ilości wody.
 
 3. Przestrzegaj kolejności mycia naczyń: zaczynaj od tych najmniej zabrudzonych, jak szklanki, kubki i kieliszki, potem przejedź do talerzy do sztućców, które w tym czasie się odmoczą. Zmywanie będzie bardziej ekologiczne i potrwa krócej. 
 
 4. Jeśli nie masz czasu na umycie silne zabrudzonych naczyń bezpośrednio po posiłku, namocz je w zamkniętym zlewie w małej ilości wody z detergentem. Do zmywania możesz wrócić za kilka godzin lub następnego dnia. Usunięcie zaschniętych resztek jedzenia najczęściej wymaga więcej czasu i dużej ilości wody.
 
 5. Kiedy myjesz warzywa i owoce bez użycia detergentu, zamknij odpływ zlewu. Tę samą wodę możesz wykorzystać do… podlania kwiatów.
 
 6.  Gotuj częściej dania jednogarnkowe. Będą głównym posiłkiem jednego lub dwóch dni, zmniejszą wykorzystanie garnków i zaoszczędzą czas i wodę potrzebne na ich umycie. 
 
 7. Mały zlew nie musi wykluczać obecności suszarki. Możesz skorzystać z tradycyjnej z podstawką, możesz także zastąpić ją szybkoschnącą matą z mikrofibry lub ociekaczem, który można nałożyć za zlew. 
 
Zlewozmywak MINI jest idealnym rozwiązaniem dla mniejszych, funkcjonalnie zaprojektowanych kuchni, a także dla przestrzeni przeznaczonych na małą gastronomię. Mały rozmiar zlewozmywaka nie ogranicza jego funkcjonalności ze względu na wyjątkową - dziewiętnastocentymetrową głębokość komory. Mini jest zlewem wpuszczanym, o wymiarach 35 x 48 cm. W zestawie znajdują się także klipsy montażowe, taśma uszczelniająca i syfon. Łatwo w nim umyć pojedyncze naczynia, owoce i warzywa bez potrzeby korzystania z tradycyjnej suszarki.
 
MINI zlewozmywak wpuszczany stalowy, cena: 175,00 zł

Więcej informacji znajdziesz na www.kuchinox.pl


Zobacz prezentację KUCHINOXGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1473 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Lipca 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u