Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

W tym sezonie wyszczuplamy kuchnię

20 Marca 2019

Moda na fit i slim dotarła do kuchni już dawno. Początkowo chodziło tylko o nawyki żywieniowe i sposób przygotowania potraw. Teraz o modzie na smukłość możemy mówić także przy aranżacji kuchennego wnętrza.


Lekkość i smukłość to dziś nie tylko trendy wpisujące się w zdrowy tryb odżywiania się i życia, ale również cechy, które charakteryzują nowoczesną kuchnię. Czasy, w których masywne meble kuchenne wypełniały prawie każdy kawałek przestrzeni dawno już odeszły do lamusa. Dziś liczy się prostota i minimalizm. Oczywiście, w szafkach czy na półkach wciąż potrzebujemy miejsca do przechowywania sprzętu i zapasów. Na szczęście na rynku znajduje się wiele rozwiązań, które łączą w sobie design i funkcjonalność.


- W kuchni chcemy czuć się swobodnie i komfortowo, dlatego nadajemy jej lekkości – uważa Michał Kichler, ekspert ds. okuć meblowych z firmy Häfele. – Taki efekt uzyskamy wybierając cienkie blaty, szuflady lub niewidoczne systemy uchwytowe. Coraz modniejsze stają się szuflady z cienkimi bokami. Kuchnia z duchem czasu to kuchnia subtelna – dodaje Michał Kichler.


Już nawet nazwy niektórych produktów nawiązują do ogólnej mody i tendencji. Nowością w ofercie Häfele jest szuflada Alto Slim, która doskonale wpisuje się w ducha lekkiej kuchni. Wybór cienkiej zabudowy daje bardzo ładny efekt wizualny, a co najważniejsze – szuflada nie traci na funkcjonalności.
 Na popularności zyskują także blaty ze spieku kwarcowego, wykonane z bardzo cienkich płyt ceramicznych dużych formatów. Taki materiał nie uwalnia żadnych substancji pod wpływem wody, więc doskonale nadaje się do produkcji blatów. Co więcej, takie blaty ze spieku kwarcowego są odporne na ścieranie i zarysowania. Jak to się ma do równie popularnych w ostatnim czasie blatów drewnianych? Można pogodzić jedno z drugim, wybierając cienki model o grubości do 30 milimetrów. Takie blaty charakteryzują się lekkim i nieprzytłaczającym wyglądem.   

Ubiegłorocznym hitem, modnym także w tym sezonie, są wysokie i wąskie meble kuchenne umożliwiającym przechowywanie wielu produktów. – Wielu klientów pyta o cargo Sige 295, które dzięki pięciu pojemnym koszom służy za spiżarnię. Aby zaspokoić potrzeby klientów wprowadzamy nowe cargo 295Me z minimalistyczną stylistką i antracytową kolorystyką – wymienia Michał Kichler. 


Lekkość w kuchni to również brak lub ukrycie uchwytów. Coraz częściej stosuje się profile uchwytowe, które pozwalają na wygodne otwieranie cienkich frontów i jednocześnie pozwalają zachować ich estetyczny wygląd. Więcej informacji: www.hafele.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 383 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Marca 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u