Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Łatwy sposób na stworzenie kosztorysu budowy domu

20 Sierpnia 2014
Szacunek kosztów to jeden z pierwszych etapów budowy domu. Do tej pory kosztorysy robiło się drogo  (z pomocą profesjonalnego kosztorysanta budowlanego), mało dokładnie (metodą wyceny od m²) lub bardzo czasochłonnie (sprawdzanie wszystkich cen w sklepach „na piechotę”). Ostatnio w internecie pojawił się serwis, który rozwiązuje ten problem – Kalkulatory Budowlane.

Kalkulatory Budowlane dają możliwość obliczenia kosztu budowy domu oraz remontu lub wykończenia mieszkania. Co ważniejsze – narzędzie jest bardzo proste - użytkownik może samodzielnie, bez specjalistycznej wiedzy określić koszt planowanej inwestycji.

Koszt budowy domu można obliczyć dla czterech typów budynków – parterowego i piętrowego, oba w wersji z lub bez piwnicy.

Koszty zostały podzielone na kilka kategorii:
  • Konstrukcja budynku – na którą składają się między innymi fundamenty, ściany nośne, ściany działowe, kominy, stropy i elewacja zewnętrzna
  • Dach – na który składa się między innymi więźba, wykonanie pokrycia zewnętrznego, ocieplenie, orynnowanie i wykonanie podbitki dachowej
  • Stolarka zewnętrzna – czyli doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego – wstawienie okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej
  • Wykończenie wnętrza – czyli wszystkie prace, które doprowadzą nasz budynek od stanu surowego zamkniętego do stanu deweloperskiegoObliczenia wykonuje się w banalnie prosty sposób. Wystarczy podać jeden parametr (najczęściej jest to powierzchnia jednej kondygnacji planowanego domu) i wybrać elementy, które planujemy wykonać (co więcej - jeżeli budujemy dom metodą gospodarczą, możemy zrezygnować z robocizny i obliczyć koszty samych materiałów).

Dodatkowo możemy wybrać jeden z trzech zakresów cenowych:
  • niska cena – opcja dla oszczędnych – najniższa cena dostępna na rynku
  • średnia cena – optymalne połączenie dobrej jakości za wciąż atrakcyjną cenę
  • wysoka cena – wysoka jakość za analogicznie wysoką cenę

Dzięki tak szerokim możliwościom konfiguracji możemy obliczyć koszt budowy domu w kilku wariantach cenowych dostosowanych do zasobności portfela i naszych oczekiwań. Informacje o cenach pochodzą z najbardziej wiarygodnych źródeł – ogólnopolskie raporty poziomów cen w budownictwie oraz oferty największych sieci handlujących materiałami budowlanymi i wykończeniowymi.

Po obliczeniu kosztów budowy do stanu deweloperskiego mamy również możliwość dodania kosztów wykończenia poszczególnych pomieszczeń. Kalkulatory Budowlane dają nam możliwość uwzględnienia między innymi takich pomieszczeń jak łazienka, kuchnia, salon czy sypialnia, a także obliczenie kosztów wykończenia okolic domu – ogrodu, ogrodzenia, tarasu itd.

Serwis zyskuje na popularności z każdym miesiącem. Obecnie notuje prawie 100 000 wizyt miesięcznie i liczba ta cały czas rośnie.  Polacy polubili samodzielne tworzenie kosztorysów i licznie korzystają z nowej  aplikacji. Serwis dostępny jest za darmo pod adresem kalkulatorybudowlane.pl.
Galeria:

powrót


Odwiedzono: 3048 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Sierpnia 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u