Wyszukaj w serwisie:
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Bateria - pierścionek dla wanny

20 Września 2012
Klasyczna czy nowoczesna? Podtynkowa czy natynkowa? Stojąca, ścienna, a może wolno stojąca? Z mieszczaczem czy może z pokrętłami? Nie ma co ukrywać, oferta baterii wannowych dostępna na rynku jest ogromna. Aby ułatwić Państwu wybór, w artykule postaraliśmy się omówić różnice pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami.

Większość baterii wannowych ma w korpusie przełącznik na prysznic, z tego względu często nazywa się je bateriami wannowo-prysznicowymi.
Najbardziej popularnymi bateriami wannowymi są baterie ścienne natynkowe – jedno- lub dwuuchwytowe. Dwuuchwytowe posiadają dwa kurki regulacji wody – ciepłej i zimnej. W przypadku jednouchwytowych temperaturę i siłę strumienia wody regulujemy za pomocą jednej dźwigni, co jest dużo wygodniejsze i bardziej ekonomiczne. Jednak baterie te mają mniejszą wydajność – ok. 20-30 L/min, co wydłuża czas oczekiwania na napełnienie się wanny wodą – mówi Mariusz Rzepecki, doradca techniczny ze sklepu internetowego Lazienkaplus.pl.
Nad wanną możemy zamontować także baterię ścienną podtynkową, należy to jednak wykonać przed położeniem płytek. W tym przypadku napełnianie wanny następuje przez wylewkę wannową zamontowana na ścianie lub przez zestaw odpływowo-przelewowy z funkcja napełniania przez przelew.
Kolejną grupę stanowią baterie wannowe termostatyczne – natynkowe i podtynkowe. Dzięki zamontowanej w baterii głowicy termostatycznej strumień ani temperatura wody nie zmieniają się, nawet jeśli nastąpi chwilowy spadek ciśnienia lub temperatury dopływającej wody ciepłej. Ta funkcja przydaje się szczególnie wtedy, kiedy w wannie używamy prysznica. Zaletą baterii termostatycznej jest też możliwość ustawienia odpowiedniej dla użytkownika temperatury wody, dzięki temu z baterii nie popłynie woda o temperaturze wyższej niż wcześniej ustawiona. Ma to szczególne zastosowanie w przypadku wanien, w których kąpią się dzieci – nie ma obawy, że samodzielnie odkręcą kurek i poparzą się zbyt gorącym strumieniem wody – podkreśla Mariusz Rzepecki.
Jeśli nie podobają nam się baterie umieszczone nad wanną, w ścianie, możemy zdecydować się na baterie stojące wielootworowe. Baterie wielootworowe montuje się w wyciętych w krawędzi wanny otworach. Są to dość ciężkie baterie, które nie zawsze można zamontować na brzegu wanny (producent wanny może to zastrzec w karcie gwarancyjnej). Wówczas instaluje się je na oddzielnej półce przy wannie lub na obudowie wykonanej z ceramiki.
Warto wspomnieć jeszcze o bardziej ekskluzywnych opcjach baterii wannowych, takich jak wysokie baterie wannowe, które mocuje się w podłodze, zazwyczaj przy wannach wolno stojących. W tej grupie baterii możemy wybierać spośród jedno- i dwuuchwytowych oraz termostatycznych. Modelem, który wyróżnia się na tle innych baterii wannowych, jest bateria wyposażona w funkcję automatycznego napełniania wanny, bez ryzyka przelania się wody. Używając takiej baterii, nie tracimy czasu na ciągłe sprawdzanie stanu zapełnienia wanny. To bardzo przydatne dla ludzi zabieganych czy rodziców małych dzieci, których wieczorne zabiegi pielęgnacyjne zajmują dużo czasu. Ponadto bateria jest bezpieczna dla dzieci, posiada blokadę temperatury na poziomie 38°C oraz izolację termiczną, dzięki której bateria się nie nagrzewa – przekonuje Mariusz Rzepecki ze sklepu internetowego Lazienkaplus.pl.

Fot. Kuchinox

www.lazienkaplus.pl

Artykuł opublikowany w Pomysł na domGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3557 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Września 2012

Podziel się    

Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok


podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u