Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Maty wineo soundPROTECT: cicha podłoga i komfort użytkowania przestrzeni

25 Lipca 2023
Komfort akustyczny pomieszczeń jest istotnym czynnikiem przy urządzaniu zarówno wnętrz mieszkalnych, jak i przestrzeni przeznaczonych do pracy. Gdy podłoga nie posiada fabrycznie zintegrowanej maty podkładowej optymalnym rozwiązaniem są produkty wyciszające marki wineo, wykonane z przyjaznego środowisku ecuranu.
 
 

Odgłosy chodzenia, przestawiania mebli, stukotu zabawek czy upadających przedmiotów są nieodłącznym elementem użytkowania każdej przestrzeni. Aby zminimalizować słyszalność niepożądanych dźwięków, warto podejść do projektowania w przemyślany sposób i zastosować produkty znacząco poprawiające komfort przebywania we wnętrzach.
 
Wineo soundPROTECT 2 mm i soundPROTECT 2 mm SD to podkłady pod panele i nie tylko, skutecznie redukujące odgłos kroków oraz różnorodnych dźwięków transmisyjnych. Maty te nadają się do wszystkich podłóg twardych, takich jak podłogi laminowane i parkiety. Jeśli natomiast potrzebna jest mocniejsza ochrona przed hałasem, warto sięgnąć po maty wineo soundPROTECT PROFI 3mm lub wineo soundPROTECT PROFI SD  3 mm. Dzięki większej grubości, podkłady te dodatkowo umożliwiają korekcję lekkich nierówności podłoża.


wineo soundPROTECT 2 mm i soundPROTECT 2 mm SD to podkłady pod panele i nie tylko, skutecznie redukujące odgłos kroków oraz różnorodnych dźwięków transmisyjnych. Fot. wineo
 
Ciche wnętrze i szacunek dla otoczenia
 
Atutem podkładów wineo soundPROTECT oraz wineo sound PROTECT PROFI jest nie tylko redukcja odgłosów, ale także wysoka jakość wykonania. Maty wyciszające wineo w 90% składają się z surowców odnawialnych. Materiałem bazowym jest przyjazny środowisku ecuran, który powstaje na bazie oleju rzepakowego, oleju rycynowego i kredy. To bardzo trwały surowiec, który zapewnia podkładom pod panele wineo certyfikowaną wytrzymałość na min. 30 lat. Brak chloru, środków zmiękczających oraz rozpuszczalników sprawia, że podkłady wineo soundPROTECT pod panele podłogowe są bezwonne i przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska naturalnego. 
 
Podkłady wineo soundPROTECT, a paroizolacja
 
Przy układaniu mat wyciszających na podłożach mineralnych, jak np. jastrychy, ważne jest, by wilgoć nie przeniknęła do wykładziny podłogowej. Dlatego pod matami wineo soundPROTECT oraz soundPROTECT PROFI konieczne jest ułożenie dodatkowej folii paroizolacyjnej. Bardzo wygodnym rozwiązaniem w takim przypadku są maty wineo soundPROTECT SD oraz soundPROTECT PROFI SD. System paroizolacyjny w postaci folii metalizującej jest w nich zintegrowany z podkładem, co pozwala zaoszczędzić czas w trakcie prac montażowych.
 
Maty wineo soundPROTECT zapewniają szybkie, energooszczędne rozprowadzenie ciepła ze względu na bardzo niski współczynnik oporu ciepła. Dzięki temu są idealnym materiałem podkładowym na podłożach z ogrzewaniem podłogowym. Producent podkładów wineo soundPROTECT poleca je szczególnie w połączeniu z podłogami laminowanymi wineo 500 oraz wineo 700.

www.wineo-polska.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 202 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 25 Lipca 2023

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u