Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Montaż warstwowy językiem korzyści

1 Kwietnia 2016
Montaż warstwowy stolarki budowlanej daje inwestorom wiele korzyści. Nie wszyscy jednak są  ich w pełni świadomi. Ze względu na specjalistyczny język i wysoki poziom techniczny, fachowa wiedza na temat nowoczesnych rozwiązań montażowych dla przeciętnych  odbiorców może okazać się często zbyt skomplikowana. Dlatego też przed monterami stolarki budowlanej stoi zadanie przekazania im niezbędnych informacji i wyjaśnienia w przystępny sposób profitów płynących z prawidłowej instalacji okien, drzwi oraz innych wyrobów stolarki.

Mimo rosnących wymagań w zakresie energooszczędności budownictwa i rozwoju nowoczesnych technologii  instalacyjnych, w Polsce wciąż większość montaży stolarki budowlanej jest realizowana  w sposób nieprawidłowy – na samą tylko pianę montażową. Powodem tego stanu rzeczy jest m.in. brak świadomości inwestorów indywidualnych w zakresie właściwej instalacji wyrobów, jakie wybierają oni do swoich domów i mieszkań. Swoistymi ambasadorami dobrego montażu mogą być monterzy stolarki budowlanej. To oni właśnie, przyjeżdżając na pomiar, mają bezpośredni kontakt z odbiorcą i mogą doradzić mu zastosowanie optymalnej techniki instalacyjnej.

Dobra komunikacja

Posiadanie fachowej wiedzy w zakresie montażu to jedno – czym innym jest jej przekazanie inwestorom, którzy wraz z oknem lub drzwiami kupują i wybierają usługę montażową. Umiejętna komunikacja sprawia, że inwestor zyskuje wiarygodne informacje, na podstawie których będzie mógł podjąć ostateczną decyzję, a zarazem nie odnosi wrażenia, że ktoś próbuje go oszukać. Każde postawione przez niego pytanie jest ważne.

W relacji sprzedawca-klient, bez względu na branżę, kluczowe jest przekazywanie informacji językiem korzyści. W przypadku rozmowy o dobrym montażu wyrobów stolarki budowlanej, a za taki można uznać właśnie prawidłowo wykonany montaż warstwowy, jest to szczególnie przydatne, gdyż z tą tematyką związanych jest wiele, często skomplikowanych dla przeciętnego odbiorcy zagadnień. Inwestor jest też z reguły nastawiony na jak najmniejsze wydatki, a instalacja warstwowa pociąga za sobą wyższe koszty niż w przypadku montażu tylko na samą pianę – dlatego propozycję trzeba właściwie uzasadnić.

Dobrym rozwiązaniem jest przedstawienie kilku wariantów montażowych z porównaniem ich wad, zalet oraz orientacyjnych kosztów. Wyższe nakłady finansowe, jakie odbiorca będzie musiał ponieść w przypadku montażu warstwowego lub instalacji okna w warstwie ocieplenie należy powiązać  z korzyściami, jakie osiągnie on w dłuższej perspektywie, np. oszczędnościami na ogrzewaniu budynku oraz bezproblemową, długotrwałą eksploatacją dobrze zainstalowanego wyrobu. Uwiarygodnieniem argumentacji będą wytyczne w zakresie montażu, które wynikają m.in. z obowiązujących przepisów prawa, warunków technicznych Instytutu Techniki Budowlanej czy instrukcji montażowych przygotowanych przez producenta instalowanego wyrobu. Ważne jest także, aby wszystkie przedstawione informacje były rzetelne – nie ma tu miejsca na nieuczciwe praktyki,  a ewentualne nieszczerości szybko wyjdą na jaw.

Zalety prawidłowego montażu

Prawidłowy montaż, na równi z właściwościami stolarki budowlanej, decyduje o jej bezawaryjnym i wieloletnim funkcjonowaniu. Kompletną metodą instalacji, zapewniającą skuteczne zabezpieczenie przed wodą opadową od zewnętrz budynku i przed wnikaniem pary wodnej od wewnątrz jest montaż warstwowy, potocznie określany jako „ciepły". Inwestorzy indywidualni często nie wiedzą jednak, że piana montażowa powinna być zabezpieczona taśmami, a nieuczciwi monterzy z tego korzystają –  przez co pojawia się wiele nieprofesjonalnych, źle wykonanych instalacji.

Dobrym pomysłem jest zaprezentowanie inwestorowi, na zasadzie porównania, skutków źle i dobrze przeprowadzonego montażu. Istotne jest pokazanie alternatywy, którą dla instalacji stolarki budowlanej na samą tylko pianę jest montaż warstwowy, a w przypadku budynków z ociepleniem zewnętrznym – montaż warstwowy w strefie izolacji termicznej budynku. – W myśl obowiązujących przepisów połączenie okna z ościeżem powinno być projektowane i wykonywane pod kątem całkowitej szczelności na przenikanie powietrza. Instalacja z użyciem samej piany montażowej tego wymogu nie spełnia – mówi dr inż. Karol Kożuch z firmy AIB, producenta rozwiązań izolacyjnych, który oferuje m.in. taśmy okienne i system montażu Simplex – Tylko dobrze wykonany montaż warstwowy zapewnia trwałość i szczelność połączenia stolarki  z ościeżem, chroni pianę montażową przed działaniem wilgoci i tworzy izolację akustyczną – dodaje ekspert. Zarówno dla klienta, jak i wykonującego swoją pracę montera ważne jest również, aby instalacja była przeprowadzona szybko i sprawnie. Nowoczesne systemy montażowe wykorzystujące specjalne profile są łatwe i szybkie w użyciu, eliminują mostki termiczne i do minimum ograniczają możliwość popełnienia przez wykonawcę ewentualnych błędów.

Znana zasada marketingowa mówi, że jeden zadowolony klient przyprowadzi do firmy kolejnych sześciu kupujących. W dobie wszechobecnej konkurencji wykwalifikowany i rzetelny monter stolarki budowlanej, który rozumie potrzeby inwestora i potrafi na nie odpowiedzieć zyskuje wysoką pozycję na rynku. To w dużej mierze od jego zaangażowania i podejścia do klienta zależy to, czy okna, drzwi, bramy, rolety i inne elementy stolarki budowlanej będą prawidłowo montowane, a dobry montaż zastąpi niefachowe, źle wykonane instalacje.

Więcej przeczytasz na www.aibsc.com.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1110 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 1 Kwietnia 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u