Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Najlepsze rośliny do przydomowego sadu

17 Maja 2022
Wiosna i lato to idealny czas na powiększenie kolekcji swojego przydomowego sadu. Wybierając rośliny, warto zwrócić uwagę na ich kondycję i na odmianę. Sadzonki drzew owocowych powinny być zdrowe, dorodne oraz mieć dobrze wykształcony system korzeniowy. Rośliny owocujące zapewnią smaczne owoce, które będą świetnym składnikiem letnich deserów i przetworów.
 
 

 
 
Jakie rośliny warto mieć w przydomowym sadzie?
 
Wśród cennych sadzonek drzew owocowych wyróżnia się stare odmiany jabłoni, drzewa pestkowe oraz krzewy jagodowe. W przydomowych ogrodach oraz na działkach dobrze czują się borówki amerykańskie, porzeczki, agresty, ale też morele oraz nektaryny. Dużym zainteresowaniem działkowców oraz właścicieli niewielkich ogrodów cieszą się karłowe drzewka owocowe. Te rośliny charakteryzują się niewielkim wzrostem, szybko wchodzą w okres owocowania i są łatwe w pielęgnacji. Mała docelowa wielkość sprawia, że można bez problemu znaleźć dla drzewka lub krzewu najlepsze miejsce. Karłowe sadzonki drzew owocowych to idealny wybór do niewielkich ogrodów.
 
 
Jak sadzić drzewka owocowe w ogrodzie?
 
Młode rośliny wymagają nie tylko zacisznego miejsca ale także dobrej, żyznej i ciepłej gleby. Przed wysadzeniem  sadzonek   drzew  owocowych warto wcześniej przygotować glebę. Wystarczy wierzchnią warstwę gleby zmieszać z  nawozem naturalnym, jakim jest kompost lub obornik granulowany. Drzewka i krzewy wsadza się do  podłoża, zachowując odstęp między roślinami. Taki zabieg pozwoli roślinie zdrowo rosnąć oraz kwitnąć i  owocować. Większość drzewek wymaga regularnego przycinania, które pobudza roślinę do tworzenia  nowych pędów, które w kolejnym roku zakwitną. Sadzonki drzew owocowych po posadzeniu należy  regularnie podlewać, jest to szczególnie istotne latem, kiedy wysoka temperatura może powodować  usychanie roślin.
 
 
Drzewka owocowe do doniczek
 
Ciekawym rozwiązaniem są również miniaturowe drzewka owocowe, które z powodzeniem można uprawiać w dużych donicach ozdobnych. Taka roślina może zdobić patio, taras lub balkon. Takie sadzonki drzew owocowych tworzą niewielki system korzeniowy, który doskonale radzi sobie w pojemniku. W ten sposób uprawia się miniaturowe jabłonie, grusze oraz inne, mniej znane gatunki. Dużym powodzeniem cieszy się mini śliwkomorela japońska, która tworzy niezwykle atrakcyjne owoce. Piękną i zarazem smakowitą ozdobą tarasów jest również miniaturowa odmiana gruszy azjatyckiej. Roślina rośnie wolno, można ją często przycinać. Na niewielkim drzewku pojawiają się pyszne i soczyste gruszki, które wyglądają niesamowicie.
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1019 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 17 Maja 2022

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u