Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Nowa Honda HRX 476 - zaprojektowana z myślą o trawie

14 Kwietnia 2011
W sezonie 2011 Honda wprowadza na rynek nowe modele kosiarki spalinowej HRX 476 z serii Super Komfort. Atutem nowej kosiarki jest jej wielofunkcyjność, trwałość, komfort obsługi i funkcjonalność. Dodatkowo jest ekonomiczna i przyjazna środowisku. Projektanci Hondy zadbali także o nowoczesny i prestiżowy design, dzięki czemu nowa kosiarka staje się ozdobą ogrodu. Honda HRX 476 jest wyposażona w unikalne rozwiązania technologiczne i stanowi najnowocześniejszą ofertę na rynku.

Mulczowanie - korzyść dla trawy, ułatwienie dla nas
Mulczowanie to zabieg pielęgnacyjny polegający na rozdrobnieniu ściętej trawy. System mulczowania pozwala na częściowe pozostawienie jej na glebie, gdzie ulega rozkładowi i dostarcza trawnikowi substancji pokarmowych.
Cechą unikalną w kosiarkach Hondy jest system mulczowania zmiennego Honda VersamowTM. To technika pielęgnacji trawnika stosowana wyłącznie przez Hondę. System ten pozwala ustalić ile ściętej trawy trafi do kosza, a ile pozostanie na powierzchni trawnika. Proporcje te dostosowuje się do wysokości trawy i warunków pogodowych (trawa sucha lub wilgotna). W kosiarce Honda HRX 476 aby odpowiednio dobrać ilość mulczowanej trawy wystarczy użyć dźwigni Clip Director®, bez konieczności montażu specjalnego noża czy innych akcesoriów.
Technologia mulczowania została opanowana przez specjalistów Hondy do perfekcji. Zastosowany w kosiarkach HRX system MicroCut® – podwójny układ noży tnących - zapewnia doskonałej jakości cięcie i wysoki procent rozdrobnienia trawy. Dzięki cięciu na drobniejsze kawałki jednorazowo do kosza zmieści się więcej trawy – nawet do 30% więcej niż w przypadku jednoostrzowego systemu. Dodatkowo dzięki systemowi MicroCut® kosiarka zbiera i rozdrabnia liście.
Korzyści z mulczowania jest wiele. Lepiej dbamy o ogród, chronimy środowisko, oszczędzamy czas i pieniądze - mówi Mariusz Czarnocki, Manager Produktu Urządzenia do pielęgnacji zieleni w Aries Power Equipment. Po pierwsze rozdrabnianie skoszonej trawy polepsza kondycję murawy. Ponadto, rozdrobniona i pozostawiona trawa zawiera duże ilości składników pokarmowych i jak podają specjaliści od agronomii może zaspokajać nawet do 25% rocznego zapotrzebowania typowego trawnika na nawóz1. Mulczując ograniczamy także ilość zbieranej trawy i w ten sposób mamy mniejszy problem z pozbyciem się jej - dodaje.
Średnio, trawa stanowi dwie trzecie odpadów ogrodowych. W USA obliczono, że skoszona i zebrana trawa stanowi aż 13% (28 mln ton rocznie) całkowitej ilości odpadów gospodarstw domowych2. Mniej odpadów oznacza mniejsze koszty utylizacji. Dodatkowo warto wspomnieć, że mulczowanie zajmuje mniej czasu niż koszenie trawy do kosza – nie trzeba się tak często lub w ogóle zatrzymywać by opróżnić kosz.

Komfort jakiego nie było
Kolejnym udogodnieniem nowych modeli kosiarek Hondy jest Smart Drive® - jedyny na świecie, innowacyjny system kontroli prędkości za pomocą ergonomicznych manetek – rozwiązanie intuicyjne i niezwykle wygodne w porównaniu do systemów zastosowanych w innych kosiarkach. Korzyścią dla użytkownika jest dostosowanie prędkości koszenia do swoich możliwości.
Unikalnym patentem zastosowanym w kosiarkach Honda jest hamulec ostrza Rotostop®, dzięki któremu - w momencie puszczenia dźwigni - noże tnące zatrzymają się w pół obrotu, ale silnik nie przestanie działać. Pozwala to na przejazd kosiarką przez alejki, ścieżki żwirowe czy opróżnienie kosza bez konieczności gaszenia silnika.
Nowością w modelach Honda HRX 476 jest także nowatorska centralna regulacja wysokości, dzięki której za pomocą jednej dźwigni można szybko i bez wysiłku ustawić żądaną wysokość koszenia. Warto także podkreślić, że nowa kosiarka Honda HRX to praktycznie trzy urządzenia w jednym: kosiarka, odkurzacz do liści i aerator (opcjonalnie). HRX to oszczędność pieniędzy i miejsca w garażu.

Jakość w 100 procentach od Hondy
Modele kosiarek HRX mają wyjątkowo wytrzymałe obudowy wykonane z materiałów Polystrong® i Xenoy®, zapewniających trwałość i odporność na uszkodzenia. Są to materiały stosowane w produkcji zderzaków samochodowych i kasków amerykańskich futbolistów. Są blisko 5 razy bardziej odporne na uderzenia niż standardowe tworzywa sztuczne stosowane w innych kosiarkach. Wewnętrzna część obudowy kosiarki jest wyjątkowo gładka, co ulepsza proces zbierania, ułatwia czyszczenie kosiarki i powoduje, że skoszona trawa trudniej przylega do wewnętrznych ścianek obudowy.
Pozostałe innowacyjne rozwiązania Hondy i udogodnienia zastosowane w nowych modelach HRX 476 to:
  • Oszczędny, cichy i przyjazny środowisku silnik Honda dużej mocy pozwalający na maksymalne osiągi.
  • Automatyczne ssanie umożliwiające łatwy start.
  • Kształt obudowy i noży, pozwalający zminimalizować poziom hałasu (do 30% ciszej niż w modelach innych producentów).
  • Dokładna skala regulacji wysokości koszenia.
  • Specjalne zatrzaski ułatwiające szybkie składanie rączki kosiarki.
  • Duży, a jednocześnie lekki i mocny kosz wykonany ze specjalnego materiału Dralon, ograniczającego kurzenie się.
  • Duże koła ułatwiające manewrowanie.

Honda produkuje trzy linie kosiarek spalinowych HRX o różnej szerokości cięcia, 42, 46 i 53 cm. W każdej z linii występują 4 różne modele, dzięki czemu klient ma możliwość wyboru najbardziej odpowiadającej mu konfiguracji funkcji.
 
Więcej na www.honda-hrx.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4581 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Kwietnia 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u