Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak ogrodzić trudny teren?

21 Października 2011
Chcemy ogrodzić przestrzeń wokół naszego domu, lecz nie zawsze mamy do czynienia z równym podłożem. Jak zatem poradzić sobie z ogrodzeniem na tak wymagającym terenie?

Zdrowy rozsądek podpowiada nam rozwiązanie, które wiąże się z ogromem prac, a także z wpuszczeniem na naszą posiadłość ciężkiego sprzętu. Nie każdy ma na to czas, ochotę i pieniądze. Trzeba znaleźć sposób, który pozwoli nam ogrodzić działkę bez nadmiernej ingerencji w podłoże.

Rzeźba terenu niekiedy sama nasuwa nam wyjście z kłopotliwej sytuacji. Zależne jest to przede wszystkim od procentowego stopnia pochylenia podłoża. Przy niewielkim stopniu pochyłości firma Legi proponuje uskokowy montaż paneli. Stopniowanie krat w wypadku takiego podłoża można montować w odstępie od 5 - 40 cm. W przypadku nieregularnego terenu i ostrych skosów idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie ogrodzenia skośnego, które pozwoli nam stworzyć harmonijną, gładką linię przebiegającą wzdłuż działki. Dzięki temu nierówne ukształtowanie podłoża stanie się jego atutem.

Łatwy montaż systemu Legi np. R-Fit nie wymaga wielkiego wysiłku. Łączenie ozdobnych paneli z eleganckim modelem słupka odbywa się za pomocą jednej śruby. Wszystko to tworzy bardzo solidną konstrukcję. Kraty montowane są na zakładkę, co niewątpliwie wzmacnia całość zachowując przy tym wszelkie walory estetyczne. Całość może być ocynkowana ogniowo i polakierowana na wybrany przez nas kolor z całej palety RAL.

Wszystko jednak zależy od naszego gustu i upodobań. Gładka linia tworząca estetyczne połączenie ogrodzenia z krajobrazem pozwoli wydobyć piękno całej posiadłości. Montaż paneli uskokowo nada ogrodzeniu nietypowy kształt zachowując charakterystyczny zróżnicowany poziom terenu.
 
www.legi.plGaleria:
powrót


Odwiedzono: 3298 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Października 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u