Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
oferta eksperta

znajdź nas na facebook

ogrzewanie podłogowe nVent Thermal Management Polska

nVent Thermal Management ogrzewanie podłogowe

nVent Thermal Polska Sp. z o.o.
ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
Infolinia  0 800 800 114
tel. 22/ 331 29 50
fax. 22/ 331 29 51
Pytania techniczne: tel. 22/ 331 30 81
 
www.nventthermal.pl


nVent THERMAL MANAGEMENT: Zarządzamy ciepłem, którego potrzebujesz


nVent Thermal Management oferuje wiedzę, doświadczenie, produkty i usługi wiodących marek takich jak: Raychem, Isopad, Pyrotenax, Digitrace, TraceTek i Tracer.
 
Od systemów ogrzewania rurociągów i elektrycznego ogrzewania podłogowego po okablowanie systemów bezpieczeństwa, pomiary temperatury i detekcję wycieków –  nVent Thermal Management oferuje innowacyjny zakres produktów i usług dla przemysłu oraz budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego.
nVent Thermal Management zatrudnia ponad 2500 osób i posiada biura w 48 krajach. Naszym klientom oferujemy pomoc przy realizacji projektów na całym świecie.
 


Więcej o firmie przeczytasz na www.nventthermal.pl


nVent Thermal Management oferuje inteligentne ogrzewanie podłogowe Raychem, stosowane zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach. Raychem to nowoczesne systemy, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo ogrzewania podłogowego, objęte 12 - letnią Gwarancją Total Care. Elektryczne ogrzewanie podłogowe Raychem rozprowadza ciepło równomiernie w całym pomieszczeniu, tworząc najcieplejszą strefę dokładnie tam, gdzie jest potrzebna. Ułatwia życie alergikom. Powoduje mniejsze ruchy powietrza, a w konsekwencji mniej kurzu. Mokre podłogi czy dywaniki w łazience wysychają znacznie szybciej, co zmniejsza ryzyko wystąpienia niemiłych zapachów i rozwoju roztoczy. Dzięki zastosowaniu termostatu system grzewczy będzie się włączał automatycznie tylko wtedy, kiedy będzie potrzebny, dostosowując czas pracy do harmonogramu zajęć mieszkańców
 


Systemy samoregulujące - technologia samoregulacji
 
W 1970, firma Raychem jako pierwsza opracowała i wprowadziła na rynek samoregulujące przewody grzejne. Przewody te dostarczają właściwą ilość ciepła dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Jeśli temperatura otoczenia obniża się to przewód wytwarza więcej ciepła. Jeśli temperatura wzrasta to ilość wytwarzanego ciepła zmniejsza się. Zalet związanych z tą technologią jest jednak dużo więcej:
 • Inteligentne przewody mogą być krzyżowane bez ryzyka przegrzania.
 • Przewody grzejne mogą być przycinane na odpowiednią długość na placu budowy, dając pełną elastyczność w sytuacjach, gdy projekt instalacji odbiega od rzeczywistej sytuacji na placu budowy.
 • Wymagana długość przewodu grzejnego jest zgodna z długością rurociągu.
 

 
 
A Niska temperatura otoczenia = Wysoka moc grzewcza
Jeśli temperatura w bezpośrednim sąsiedztwie samoregulującego przewodu grzejnego jest niska, to jego moc grzewcza zwiększa się. Polimerowe łańcuchy rdzenia przewodu kurczą się, powodując powstanie wielu połączeń elektrycznych pomiędzy wbudowanymi cząsteczkami węgla.

B Umiarkowana temperatura otoczenia = Niska moc grzewcza
W odpowiedzi na podwyższoną temperaturę otoczenia zmniejsza się moc grzewcza samoregulującego przewodu grzejnego. Polimerowe łańcuchy rdzenia przewodu rozszerzają się, mniejszając tym samym liczbę połączeń elektrycznych..

C Wysoka temperatura otoczenia = Praktycznie zerowa moc grzewcza
Jeśli temperatura otoczenia przewodu grzejnego osiągnie wysoki poziom, to jego moc spada praktycznie do zera. Ze względu na maksymalny stopień rozszerzenia się łańcuchów polimerowych rdzenia przewodu, praktycznie nie ma żadnych połączeń elektrycznych.
 

T2Red
Jest to samoregulujący przewód grzejny do ogrzewania podłogowego przeznaczony do instalacji w miejscach, gdzie możliwe jest tylko niewielkie podwyższenie podłogi. Przewód może być instalowany pod każdym typem posadzki bez ryzyka przegrzania. Inteligentny przewód grzejny podnosi komfort mieszkania lub domu, od łazienki po pokój dla dzieci.
Łatwy w projektowaniu: jeden typ przewodu grzejnego dla wszystkich kształtów pomieszczeń.
Uniwersalny: przycinany na odpowiednią długość, przewód zimny nie jest wymagany.
Idealny przy renowacjach: obniżona wysokość (maks. 8 mm)
Zastosowanie: Pokoje dzienne, kuchnie, łazienki, jadalnie, pokoje dziecinne, oranżerie.
Posadzka: Płytki ceramiczne, parkiet, kamień naturalny, panele podłogowe, wykładzina dywanowa*.
Podłoże: Wylewka cementowa, wylewka anhydrytowa, podłoga drewniana, płyta kartonowo-gipsowa, wylewka asfaltowa.
* musi być odpowiednia do ogrzewania podłogowego (współczynnik przenikania ciepła 0,15 W/m2K)
 

 
T2Red + T2Reflecta

System składa się z samoregulującego przewodu grzejnego T2Red (15 W/m) oraz rowkowanych płyt izolacyjnych T2Reflecta zbudowanych z warstwy styropianu o wysokiej gęstości, które minimalizują straty ciepła, a cienka warstwa aluminiowa zapewnia równomierny i optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniach.
Zastosowanie: Pokoje dzienne, kuchnie, łazienki, jadalnie, pokoje dziecinne, oranżerie.
Posadzka: Parkiet drewniany, panele podłogowe, wykładzina dywanowa, terakota, kamień naturalny.
 • Dodatkowa 20% oszczędność energii dzięki zintegrowanej izolacji.
 • Równomierna i adaptacyjna dystrybucja ciepła przez podłogę.
 • Bardzo szybki czas podgrzewu.
 • Szybki i prosty montaż.
 • Możliwość dowolnej aranżacji wnętrza – dzięki efektowi samoregu- lacji, nie ma ryzyka przegrzania pod dywanami, meblami, itp.
 

 
Systemy stałooporowe

Tradycyjne systemy ogrzewania podłogowego to zasilane jednostronnie systemy stałooporowe. Temperatura regulowana jest za pomocą termostatu.
Podstawowe zalety:
 • Małe średnice przewodów grzejnych (3 mm) – nie podnoszą poziomu podłogi.
 • Proste podłączenie – przewody zakańczane fabrycznie przewodem zimnym.
 • Duża elastyczność i dowolność ułożenia – można ogrzać praktycznie wszystkie, nawet najbardziej złożone powierzchnie.
 • Niska cena zakupu w porównaniu z systemami samoregulującymi.
Można je układać pod posadzkami ceramicznymi i z kamienia naturalnego w łazienkach, kuchniach i na korytarzach.
 
Mata T2QuickNet
Cienka, samoprzylepna mata grzejna to prosty sposób montażu ogrzewania podłogowego pod posadzkami ceramicznymi. Dzięki niewielkiej grubości (3 mm) stanowi idealne rozwiązanie dla remontów i modernizacji pomieszczeń. Maty są dostępne w 2 wersjach: 90 W/m² dla dobrze zaizolowanych podłoży oraz 160 W/m² do szybkiego nagrzewania lub większych wymagań temperaturowych.
Zastosowanie: kuchnie, łazienki, przedpokoje, korytarze.
Posadzka: płytki ceramiczne, kamień naturalny
 
 
 
 • Trwała i niezawodna.
 • Grubość tylko 3mm!
 • Szybki i prosty montaż.
 • Jeden zimny koniec (system dwużyłowy) czyli zasilanie jednostronne.
 • Idealna do ogrzewania podłogowego, układana w warstwie kleju do płytek lub warstwie wylewki znajdującej się pod posadzką.
 • Maksymalna wysokość podłogi razem z płytkami wynosi tylko 15 mm.
 

 
T2Blue
Zakończony fabrycznie przewód T2Blue stanowi idealne rozwiązanie ogrzewania powierzchni o złożonych kształtach. Doskonale sprawdza się przy renowacji podłóg. Może być układany na typowych podłożach każdego rodzaju, w wylewce samopoziomującej, jastrychu lub betonie pod posadzką. T2Blue jest dostępny w 2 wersjach: o mocy 10 W/m do typowych zastosowań ogrzewania podłogowego oraz o mocy 20 W/m dla powierzchni, gdzie wymagana jest wyższa moc grzewcza.
 
Zastosowanie: kuchnie, łazienki, schody, ogrody zimowe, chłodnie.
Posadzka: płytki ceramiczne, kamień naturalny
 • Przewód jednostronnie zasilany, zakończony fabrycznie.
 • Idealny do złożonych powierzchni.
 • Szybki i prosty montaż.
 • Możliwość dostosowania mocy grzewczej poprzez dobór odstępumiędzy przewodami.
 • Aby nie podwyższyć poziomu podłogi może być układany w rowkach wykonanych w warstwie betonu/wylewki.
 

 
CeraPro – nowy przewód do ogrzewania podłogowego Raychem

Elektryczny przewód grzejny CeraPro jest idealnym rozwiązaniem do ogrzewania podłóg z posadzką ceramiczną. Przewód układa się bezpośrednio warstwie kleju pod terakotą, a dzięki niewielkiej grubości (3 mm) nie podwyższa poziomu podłogi. Rozwiązanie doskonale się sprawdza zarówno przy remontach starszych obiektów jak i do nowego budownictwa. Szczególnie zalecany do nieregularnych powierzchni (łazienki, kuchnie), gdzie zastosowanie maty grzewczej byłoby zbyt skomplikowane.
 
 


Płyty izolacyjne Raychem Isolecta

Stanowią idealne uzupełnienie elektrycznych systemów ogrzewania podłogowego o izolację podłoża. Przy grubości płyty zaledwie 10 mm czas rozruchu maty lub przewodów grzejnych można skrócić nawet o 65%. Zastosowanie płyt Isolecta pozwala również na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji systemu grzewczego dzięki ograniczeniu strat ciepła skierowanego w dół podłogi. Płyty wykonane są z ekstrudowanego polistyrenu i pokryte są dwustronnie warstwą siatki z włókna szklanego ograniczającej naprężenia pomiędzy klejem do płytek oraz warstwą izolacji. Całość zabezpieczona jest warstwą cementu modyfikowanego polimerami, zwiększającego wytrzymałość mechaniczną. System może być układany na każdym typie stabilnego podłoża. Został zaprojektowany do współpracy z matami grzewczymi T2QuickNet oraz przewodami grzejnymi T2Blue-10.
 


Więcej o ofercie firmy znajdziesz na nventthermal.pl

powrót


Odwiedzono: 16834 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Marca 2011

Podziel się    Bruk Bet

freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u