Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak wybrać rolety wewnętrzne - na co zwrócić uwagę?

1 Października 2018

Rolety są bardzo ważnym elementem w pomieszczeniu. Przede wszystkim, chronią one przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Poza tym, dzięki odpowiedniemu przysłonięciu okna, można zbudować w pomieszczeniu przyjemną i przytulną atmosferę. Nie można zapomnieć również, że rolety są akcesorium dekoracyjnym, które ozdabia wnętrze i sprawia, że nabiera ono intrygującego charakteru. Wybór produktów tego typu jest naprawdę szeroki, dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie rolet.


Kategorie rolet wewnętrznych
 

Bardzo popularne są rolety wolnowiszące, umocowane na rolce. Ich montaż jest prosty i wymaga jedynie przytwierdzenia konstrukcji do sufitu, albo do ramy okiennej. Produkty mocowane zaraz przy szybie okiennej nazywane są miniroletami. W oknach ściennych, albo dachowych świetnie sprawdzają się rolety plisowane, które można dopasować do kształtu okna. Dostępne są one w formie wolnowiszącej, harmonijki i w prowadnicach. Oczywiście modne i popularne są również rolety rzymskie, które doskonale wyglądają na przykład w kuchni. Nie nawijają się one na rolkę, ale falami składają się ku górze. Bardzo użyteczne są też rolety dzień-noc wykonane z foli refleksyjnej. Można je ustawiać na dwa sposoby, w zależności od zamierzonego natężenia światła. Wybór kategorii rolet zależy przede wszystkim od osobistych preferencji i potrzeb. Przykładowo, do dekoracji pomieszczeń używa się przede wszystkim rolet rzymskich, a możliwość regulowania poziomu naświetlenia wnętrza możliwa jest w przypadku rolet dzień-noc.
 

Kolory rolet
 

Poza funkcjonalnością ważny jest również kolor rolet. Właściwie dobrane barwy potrafią diametralnie zmienić klimat i wystrój pomieszczenia. W celu odpowiedniego skomponowania kolorów, warto skorzystać z próbnika barw. Zasada jest bardzo prosta. najpierw na kole kolorów znajduje się barwę ścian w pomieszczeniu, a później sprawdza się sąsiadujące z nią kolory i te, które są naprzeciwko niej. Wszystkie trzy odczytane barwy świetnie wkomponują się w aranżację naszego wnętrza. Poza tym, warto dobierać kolor produktu na zasadzie kontrastu. Do jasnych, pastelowych ścian pasują żywe i mocne kolory rolet. W pomieszczeniach bardzo energetycznych, rolety o delikatnych odcieniach, nieco uspokoją klimat wnętrza.
 

Jednolite i wielobarwne rolety
 

Dla osób, które nie lubią eksperymentować z motywami i wzorami, najlepszym rozwiązaniem są rolety jednolite. Nie mniej jednak, warto pamiętać o tym, że produkty z wyrazistym prinetm są świetną dekoracją wnętrza. Najpopularniejszymi motywami są oczywiście kwiaty, pasy i krata. Warto próbować nowych rozwiązań i dodawać do aranżacji rolety z motywami. Pomieszczenie o stonowanych barwach nabierze dzięki nim charakteru i stanie się bardziej oryginalne.
 

Wybór rolety wcale nie jest prosty. Decydując się na konkretny model trzeba sprawdzić czy będzie pasował do całej aranżacji. Akcesoria we wnętrzu powinny być spójne i tworzyć harmonijną całość.


Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: rolety.eu




Galeria:


powrót


Odwiedzono: 446 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 1 Października 2018

Podziel się    



Bruk Bet








podobne artykuły oferta eksperta






freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u