Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Moda na jasne wnętrza

21 Listopada 2017

Moda na jasne wnętrza nie przemija, gdyż naprawdę trudno znaleźć wady takiej aranżacji. Białe ściany nie nasuwają już szpitalnych skojarzeń, za to optycznie powiększają przestrzeń, przynoszą spokój i ukojenie oraz stanowią neutralną bazę w przypadku zmiany mebli i dodatków. Jasna uniwersalna kolorystyka nie narzuca rozwiązań stylistycznych, ale szczególnie kojarzona z wnętrzami w stylu prowansalskim, rustykalnym i - przede wszystkim - skandynawskim, jest ich podstawową cechą, podobnie jak naturalne materiały: drewno, szkło, bawełna czy len.

 

Trudno więc wyobrazić sobie w pomieszczeniu urządzonym na północną modę inne drzwi niż z naturalnego drewna - surowego, celowo "postarzonego" lub polakierowanego. Firma 4IQ oferuje szereg ekologicznych drzwi wewnętrznych marki RADEX z drewna sosny o większej twardości i gęstości. Naturalna sosna doskonale pasuje do jasnych ścian oraz każdego rodzaju podłogi - desek, paneli i płytek - także ciemnych. Skrzydła o szerokości od 60 do 100 cm oferowane są w wariantach pełnych i z przeszkleniami, w wersji surowej, lakierowanej, olejowanej lub "postarzonej" oraz malowanej na 8 różnych kolorów. Istnieje również możliwość dopasowania dogodnego rodzaju zamka oraz zakupu drzwi z otworami wentylacyjnymi. Na etapie produkcji drewno zostało poddane dodatkowym procesom w postaci szlifowania i wygładzania. Drzwi dostępne są w wersji prawej i lewej.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych aranżacji:
 

 
 

Nowoczesna, minimalistyczna, otwarta kuchnia w stylu skandynawskim. Wszystkie naczynia schowano w pojemnych prostych szafkach o bezuchwytowych frontach. Drzwi ISTRIA z surowej sosny korespondują ze stopniami schodów i blatem w tym samym kolorze. Liczne przeszklenia zapewniają dużo światła, należy jednak pamiętać, że im więcej szkła, tym drzwi droższe. Ultranowoczesny i minimalistyczny wystrój podkreślono przez wybór drzwi w wersji bezprzylgowej, tworzących w momencie zamknięcia jedną płaszczyznę z ościeżnicą. Ten wariant również kosztuje nieco więcej ze względu na droższe zawiasy, które są  prawie niewidoczne po zamknięciu skrzydła.

Wszystkie modele dostępne są także w bardziej tradycyjnej wersji przylgowej (felcowej).

Eleganckie, proste drzwi MANHATTAN znakomicie wyglądają w typowo skandynawskim wnętrzu i doskonale harmonizują z surowym drewnianym taboretem, ergonomiczną, miękką sofą i botanicznymi motywami, budując wraz z nimi przytulną, sielska atmosferę.

 

 

 

Bardzo ciekawe i oryginalne wnętrze łączące nowoczesność z wyraźną inspiracją stylem rustykalnym. Drzwi LONDYN o tradycyjnym dzielonym przeszkleniu występują w wersji sęcznej, czyli z widocznymi ciemnymi sękami, co podkreśla ich naturalność i prostotę. Drewniana belka na suficie oraz lampa nad stołem bardziej kojarząca się z ludowymi pająkami niż tradycyjnym żyrandolem to folkowe motywy definiujące styl jadalni.

Naturalne drzwi sosnowe równie dobrze wyglądają w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, np. w biało-szarej kuchni TOSSA, jak i w salonach w stylu retro, przypominających pomieszczenia z połowy ubiegłego wieku.

  
        

model TOSSA    

  model VERONA
 

Dodatkową zaletą drzwi z naturalnego drewna jest to, że w przypadku zmiany mebli i koloru ścian, możemy dowolnie je przemalować i dopasować do nowego wystroju.

Więcej informacji o drzwiach firmy Radex: www.radex.com 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 595 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Listopada 2017

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u