Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Najpopularniejsze rodzaje drzwi wejściowych

19 Października 2018

Drzwi wejściowe są niezwykle istotnym elementem budynku. Wpływają one na poziom energooszczędności całej nieruchomości, a ponad to wiele modeli wygląda bardzo estetycznie. Dobierając drzwi, warto postawić na te solidne i wytrzymałe, najlepiej z systemem antywłamaniowym. Według statystyk KSP od stycznia do kwietnia 2017 dokonano 2 089 kradzieży z włamaniem, mimo, że to o 20,6% mniej niż w 2016, to warto zabezpieczyć posiadłość przed ewentualnym przestępstwem. Istnieje kilka rodzajów drzwi zewnętrznych, które różnią się między sobą użytym materiałem.


Stalowe i aluminiowe


Drzwi stalowe posiadają aluminiową ościeżnicę, a ich wypełnienie może stanowić wełna, pianka, albo styropian. Dodatkowo, istnieje możliwość wstawienia szyby, która wizualnie pozytywnie wpływa na wygląd drzwi. Modele drzwi stalowych i aluminiowych posiadają elementy, które są wytrzymałe na różnego typu czynniki zewnętrzne. Ich wadą jest gorsza akustyka i termoizolacja niż w przypadku drzwi drewnianych. Warto wiedzieć, że bez względu na tworzywo użyte do produkcji drzwi, taki osprzęt nie powinien być węższy niż 90 cm. Poza tym, optymalną wysokością są 2 metry. Inne niezbędne informacje takie jak współczynnik przenikania znajdują się na etykiecie produktu. Drzwi z akustyką niższą niż 30dB nie przepuszczają dźwięków do wewnątrz. Wybierając drzwi najlepiej postawić na produkty zaufanych marek.
Jedną z nich z pewnością jest https://www.gerda.pl
 która działa na polskim rynku od 1987 roku.
Firma posiada ogromne doświadczenie w branży i tworzy produkty najwyższej jakości.

 

Drewniane


Bardzo popularne są drzwi drewniane, które zapewniają wysoki poziom termoizolacji i są bardzo wytrzymałe. Najczęściej do produkcji takich drzwi wykorzystuje się drzewa liściaste: mahoń, dąb oraz iglaste: świerk i sosna. Ościeżnica jest natomiast stalowa, albo wykonana z litowego drewna. Wypełnieniem podobnie jak przy drzwiach aluminiowych i stalowych jest styropian lub pianka termoizolacyjna. Niestety drzwi drewniane, mimo, że są bardzo estetyczne i solidne, mają niską odporność na działanie niskiej temperatury.
 

Drzwi z tworzywa PCV


Ościeżnice drzwi PCV są zrobione z tworzywa sztucznego. Wypełnieniem jest najczęściej pianka poliuretanowa. Drzwi PCV są dodatkowo wzmacniane, by lepiej spełniać swoją funkcję. Poza tym, że charakteryzują się małą sztywnością, są solidnym i wytrzymałym produktem.
 

Wybór drzwi wejściowych jest ważną decyzją, dlatego warto poznać wady i zalety najczęściej wybieranych rodzajów produktów. Najlepiej jeśli drzwi są nie tylko solidne, ale również estetyczne i dobrze komponują się z fasadą budynku. Dobrze jest również pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu budynku jak alarm antywłamaniowy, który pomoże w ochronie posesji przed kradzieżą.    

 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 496 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 19 Października 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u