Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak zaplanować oświetlenie w aranżacji wnętrz?

17 Kwietnia 2019

Urządzając czy remontując mieszkanie tak samo ja kolor ścian, ustawienie mebli trzeba zaplanować odpowiednie oświetlenie wnętrz. Niestety często w ferworze poszukiwań nowych mebli i sprzętów zupełnie o tym zapominamy. Efekt może być taki, że oświetlenie będzie zamontowane w przypadkowych miejscach i kluczowe dla nas miejsca będą niedoświetlone np. blat w kuchni, czy ulubiony kącik do czytania. Wybierając ilość źródeł światła i ich rozmieszczenie trzeba wziąć pod uwagę wielkość, przeznaczenie pomieszczenia i styl, w jakim jest urządzony.

 

Oświetlenie do salonu

 

Zazwyczaj salon jest na tyle duży, że nie wystarczy jedna lampa zwisająca z sufitu. Jeżeli pomieszczenie pełni funkcję jadalni, jedna z lamp musi koniecznie znaleźć się nad stołem. Od początku warto, też wybrać miejsce gdzie np. ustawiony będzie ulubiony fotel do czytania i przy nim umieścić jedno ze źródeł światła. We wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym sprawdzą się tradycyjne abażury, a do stylu nowoczesnego idealnie będą pasować lampy LED.

 

Jak oświetlić kuchnię?

 

Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń, gdzie nie może zabraknąć światła. Przygotowując posiłki w półcieniu można nie tylko pociąć sobie ręce, ale zwyczajnie się zmęczyć. Najlepiej od początku zaplanować kilka źródeł światła, zarówno na suficie, ścianach i pod szafkami. W aranżacjach wnętrz kuchennych bardzo dobrze sprawdzają się lampy LED, szczególnie jako oświetlenie blatów. Jeżeli wnętrze urządzone jest w bardzo klasycznym stylu, na suficie można zamontować pasujące tradycyjne lampy, a pod szafkami wkomponować pasujące kolorem listwy z oświetleniem. W tym celu warto odwiedzić sklep z lampami LED NeoLED.com.pl 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 553 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 17 Kwietnia 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u