Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Niezwykłe lampy – tworzymy nastrój w każdym wnętrzu

28 Maja 2019

Lampy towarzyszą ludziom od pokoleń. Tworzą intymny nastrój, dodają blasku wnętrzom i pozwalają normalnie funkcjonować, zwłaszcza po zmierzchu, a także w sezonie jesienno-zimowym. Na rynku istnieją tysiące wzorów lamp, a każdy z nich jest niepowtarzalny i wspaniale oświetla określone pomieszczenie. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie oświetlenie do wnętrza i stworzyć swój własny klimat. Przy okazji warto pamiętać, że odpowiednio dobrane światło wpływa korzystnie na nasze samopoczucie i dodaje energii.


Niezwykle różnorodny wybór lamp sufitowych, wiszących i podłogowych, a także kinkietów oraz opraw można obejrzeć na stronie https://www.cudownelampy.pl/lampy-azzardo.html. Wszystkie lampy zostały starannie wybrane z kolekcji renomowanych producentów oświetlenia.
 

Współczesne kinkiety - uniwersalne źródło światła


W holach oraz długich i ciemnych korytarzach dosyć popularnym rozwiązaniem są kinkiety. Stanowią one najczęściej dodatkowe źródło światła, tworząc intymny nastrój i pięknie oświetlając ściany oraz sufit. Nowoczesne, proste kinkiety stylizowane na reflektory wspaniale prezentują się zarówno w minimalistycznych mieszkaniach, jak i w modernistycznie urządzonych wnętrzach. To idealny sposób, aby podświetlić piękne dekoracje ścienne, obrazy lub podkreślić kolor czy fakturę ozdobnej ściany. Niezwykle dekoracyjne, barokowe kinkiety zachowały klasyczną formę lampy z abażurem, natomiast modernistyczne, okrągłe oprawki lampek ściennych z mocnym źródłem światła przypominają bombki choinkowe.
 

Eleganckie lampy podłogowe i sufitowe


W dużych pomieszczeniach montuje się zazwyczaj kilka źródeł światła w zależności od tego,  jaka ilość naturalnego światła wpada do wnętrza przez okna. Jeśli chcemy sterować oświetleniem zależnie od pory dnia i pogody, a także naszych upodobań, powinniśmy wyposażyć salon w kilka rodzajów lamp. Osadzone na stabilnej, smukłej podstawie lampy stojące zapewniają wspaniałe, kameralne światło, dzięki któremu możemy zanurzyć się w lekturze książki lub stworzyć nastrój podczas uroczystej kolacji. Lampy podłogowe można wykorzystywać zamiast świec, ustawiając je w rogu salonu lub obok ulubionego fotela. Najlepiej dopasować je stylem do lamp sufitowych, stanowiących główne źródło światła.
 

Lampy w stylu glamour


Lampy błyszczące tysiącami malutkich brylancików wspaniale odbijają światło, tworząc niezwykły nastrój. W zależności od pory dnia wnętrze oświetlone lampami złożonymi ze szklanych, kryształowych i metalowych elementów lub lśniących szkiełek wygląda za każdym razem zupełnie inaczej. Lampa w tym stylu przykuwa wzrok bogactwem form oraz niezwykłym światłem. To najbardziej dekoracyjne lampy pasują zarówno w salonach, jak również w sypialni tworząc fascynującą i oryginalną dekorację. Obok niezwykle dekoracyjnych lamp wiszących równie pięknie prezentują się lampy stołowe w stylu glamour.
 

Oryginalne wzornictwo


Piękne kształty lamp inspirowane formami geometrycznymi oraz naturą przywodzą na myśl kwiaty, ptaki i płomienie, dlatego oprócz funkcji oświetleniowej są świetną dekoracją. Magiczne lampy z najnowszych kolekcji współczesnych artystów świecą, błyszczą i lśnią, a przede wszystkim tworzą wspaniały, ciepły i przytulny nastrój.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 786 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Maja 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u