Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Pierwszy ciepły HS na rynku

6 Grudnia 2016
Dodają budynkowi lekkości i elegancji, pomagają doświetlić wnętrze. Takie są drzwi podnoszono-przesuwne - coraz częściej wybierane przez inwestorów. Austriacka firma Internorm opracowała rozwiązanie, dzięki któremu nie ma już mowy o stratach ciepła w chłodniejszych częściach roku. Drzwi HS-330 to pierwsze ciepłe drzwi podnoszono-przesuwne na rynku. Produkt ma także niespotykany dotąd design - ich aluminiowy mechanizm schowany jest całkowicie wewnątrz framugi. 

Przeszklenia wielogabarytowe powoli stają się obowiązującym standardem. W projektach nowoczesnych domów, architekci coraz częściej uwzględniają przeszklone drzwi, które  nierzadko zajmują powierzchnię całej ściany. Wydaje się to idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących widok za oknem i rozświetlone pomieszczenia. Ale czy możliwe jest stworzenie szklanych drzwi, które nie tylko będą funkcjonalne i estetyczne, ale i odpowiednie do budownictwa pasywnego? Inżynierowie firmy Internorm udowadniają swoim produktem, że jest to możliwe.

Dla kochających przestrzeń 
 
Drzwi podnoszono-przesuwne to świetna propozycja dla osób, którym marzy się szczególna unifikacja wnętrza domu z naturą i optyczne powiększenie pomieszczenia. Większy dopływ światła nie tylko ożywi salon czy kuchnie, lecz także doda im blasku i przestronności. - Profil skrzydła w drzwiach HS-330 jest praktycznie niewidoczny, dzięki czemu niemal zaciera się granica między pomieszczeniem, a jego naturalnym otoczeniem - mówi Marcin Ksokowski, Dyrektor Zarządzający IFTM INTERNORM. 
 
Drzwi HS-330 można wyposażyć w zewnętrzne żaluzje lub rolety, które przez wzgląd na znaczną powierzchnię, latem mogą przynieść ulgę i komfort. Pomimo dużej wagi skrzydła, które osiąga nawet do 400 kg, drzwi są bardzo lekkie w otwieraniu. Dzięki specjalnej prowadnicy ukrytej wewnątrz ramy, bez problemu mogą je przesunąć nawet dzieci czy osoby niepełnosprawne. 
 
Idealne do budownictwa pasywnego 
 
Jako jedne z nielicznych, drzwi HS-330 mogą pochwalić się certyfikowaną izolacyjnością cieplną Uw do 0,67 W/m2K. Zatem z powodzeniem można stosować je w energooszczędnych domach pasywnych. 
 
Zastosowana w nich  technologia progów z włókna szklanego (Uf=1,29W/m2K) w połączeniu z seryjnym potrójnym oszkleniem dodatkowo maksymalizuje termoizolację. Ta właściwość bezpośrednio wpływa na mniejsze koszty związane z ogrzewaniem i remontami, co niezwykle istotne, gdyż około 25-30% ciepła ucieka właśnie przez okna i drzwi. Ponadto, opatentowany system oszklenia elementów stałych umożliwia wymianę szyb przy całkowicie zatynkowanej ościeżnicy. Drzwi można także połączyć z przeszkleniem stałym i narożnikami szklanymi. 

Duet doskonały - drewno i aluminium 
 
Kluczowy w konstrukcji drzwi HS-330 jest przede wszystkim dobór materiałów. Złotym środkiem stało się tu połączenie drewna i aluminium, w sposób maksymalnie czerpiący z ich pozytywnych właściwości, a ograniczający wady. Aluminium jako tworzywo lekki i trwałe ułatwiło wykonanie drzwi o imponujących gabarytach. Dodatkowo jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne i prawie nie trzeba go konserwować. Zapewnia także dużą dowolność w doborze kształtów i kolorów. Wszystkie te cechy zaważyły na tym, że zastosowano go od zewnętrznej strony. Z kolei drewno, które jest materiałem nie tak odpornym na czynniki atmosferyczne, ale za to doskonale izoluje ciepło użyto od wewnątrz. Jego przyjazna estetyka dodatkowo potęguje wrażenie ciepła w domu. 

Design na najwyższym poziomie 
 
Stylowa architektura sprawia, że wymagania co do designu drzwi są coraz większe. Choć od lat standardem  w produktach Internorm jest używanie zawiasów niewidocznych z zewnątrz, teraz podobna zasada znalazła zastosowanie także we wrębie okna. Tym sposobem system okuć w drzwiach HS-330 nie posiada żadnych widocznych elementów technicznych w ościeżnicy.  W komorach profilu skrzydła, klapki ryglujące są połączone w niewidoczny sposób, co gwarantuje drzwiom bardzo elegancki wygląd. 
 
Tym razem inżynierowie Internorm postawili na kanciaste kształty wąskich profili, które są mariażem współczesnej mody z klasyka. Drzwi HS-330 zaprojektowano z dbałością o każdy, nawet najmniejszy, szczegół natury estetycznej. Produkt daje możliwość zatynkowania drzwi z trzech stron. Oznacza to, że w elemencie bocznym widoczna pozostanie tylko szyba. Galeria:


powrót


Odwiedzono: 862 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 6 Grudnia 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u