Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Aranżacja salonu

9 Marca 2014
Salon jest wizytówką gospodarza. Właśnie w tym pomieszczeniu najczęściej przyjmuje się gości, dlatego warto zadbać o to, aby jego wystrój był przyjemny dla oka wizytujących.

Nowoczesny salon
Współcześnie w salonowych aranżacjach kładzie się nacisk na minimalizm i funkcjonalizm. Nowoczesny projekt zakłada przestrzenne zagospodarowanie powierzchni oraz stawia na prostotę. Taka aranżacja zakłada wykorzystanie zimnych odcieni kolorów na dużych powierzchniach. Modna w tym sezonie jest biel, beż oraz różne barwy szarości. Za to dodatki mogą być jak najbardziej w intensywnych kolorach, gdyż to one nadają unikatowy charakter wnętrzu. Skórzana sofa to klasyk, który na stałe zagościł w ofertach producentów mebli. Taka kanapa zawsze będzie nadawać pomieszczeniu gustowny i elegancki charakter. Jej wysoka cena nie zniechęca, gdyż jakość mebla jest tego warta. Kolorowy mebel skontrastowany z betonem, szkłem, metalem jest jak najbardziej pożądany. Jednak należy pamiętać, aby nie przesadzać z dodatkami, gdyż nowoczesny salon nie może przypominać sklepu z pamiątkami.

Otwarty salon

Coraz częściej spotykana jest w projektach kuchnia otwarta na salon. Oba pomieszczenia nie mogą znacznie różnić się aranżacją, ważne by wystrój był spójny i jednolity. Otwarty salon na kuchnię jest preferowane przez osoby uwielbiające zapraszać gości i wspólnie z nimi biesiadować.

Oświetlenia

Kluczowym w wystroju jest gra świateł. Popularne stają się lampy ścienne i sufitowe, taśmy ledowe oraz światła punktowe. Warto pamiętać o podświetleniu miejsca w którym znajduję się telewizor, oglądanie przy zgaszonym świetle jest niezdrowe, wpływa niekorzystnie na wzrok.

Meble do salonu

Wystrój wnętrza to przede wszystkim meble, w nowoczesnej aranżacji powinny być one ze sobą spójnie powiązane. Mile widziane jest meblościanka, do której wystarczy dopasować tylko meble wypoczynkowe. Meble powinny podobać się przede wszystkim kupującemu, ważna jest cena oraz  jakość wykonania. W przypadku. kiedy postawiono w wystroju  salonu na jego nowoczesny charakter należy pamiętać, że  meble powinny być stonowane, proste, lekkie, o geometrycznych kształtach. Inaczej właściciel nie uzyska efektu, na którym mu zależało. Niespójna aranżacja to najczęściej popełniana faux pas w salonach.

Autor: kornpp
Przy współpracy ze BurzynscyMeble.plLicencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1684 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Marca 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u