Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Garderoba dla fashionistki

25 Lipca 2013
Marylin Monroe śpiewała kiedyś, że „diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety”… Czasy się zmieniły, przeciętna zasobność portfela również, dlatego wiele kobiet znalazło mniej elitarnych „przyjaciół”, na przykład w popularnych sieciówkach odzieżowych. Właśnie dlatego szafy przedstawicielek płci pięknej pękają w szwach, a z drugiej strony kobiety wciąż nie mają się w co ubrać. Jest jednak rozwiązanie. Wyeksponowanie ubrań tak, aby było je lepiej widać i łatwiej ze sobą łączyć. W tym celu warto zainwestować w przenośną garderobę!

Wśród garderób przenośnych można wybierać pomiędzy ruchomymi – na kółkach – albo stojącymi. I te i te jednak można dowolnie przestawiać w obszarze mieszkania, bo nieobciążone ubraniami są dość lekkie.  Co więcej na większe wyjścia lub przed ważnymi okazjami – można je ustawić w centrum salonu i poręcznie kompletować super zestawy… a po zakończeniu po prostu odstawić w mniej widoczne miejsce.  

Zakup nie „na oko”
Przygotowując się do kupna garderoby najpierw należy zmierzyć ilość powierzchni, jaka zostanie na nią przeznaczona. Każda ma bowiem określoną szerokość i głębokość. Garderoby stojące mają zazwyczaj stałą wielkość. Garderoby na kółkach – są regulowane i mogą dostosować się do wymiaru wolnej przestrzeni. – Większość garderób ruchomych ma regulowaną wysokość i szerokość. Szerokości garderób zaczynają się już od 70-75 cm i można je zwiększać zazwyczaj do metra, natomiast ich wysokość można regulować aż do prawie 2 metrów – mówi Dorota Kucharska, ekspert ds. garderób w Kuchinox.

Ciężar na miarę
Kupując garderobę należy wziąć pod uwagę ciężar, jaki może ona maksymalnie udźwignąć. Każdy producent podaje na etykiecie produkcyjnej lub opakowaniu maksymalny udźwig drążków i półek garderoby. Minimalne obciążenie dla najmniejszych stendrów na kółkach to 10 kg, maksymalne to ok. 20 kg. Jeśli garderoba składa się z dwóch bliźniaczych drążków łącznie może dźwignąć ciężar 40 kg, więc przyda się do ciężkich jesiennych i zimowych płaszczy czy kurtek.

Ważne przeznaczenie
W zależności od tego czy uporządkowania potrzebują ubrania wiszące na wieszakach czy też buty lub walizki można wybierać pomiędzy różnymi typami garderób. Standardowe z drążkami będą odpowiednie do ciuchów wiszących, stojące z półkami na buty i walizki. „Producenci starają się też połączyć te dwie funkcjonalności w jednej garderobie – i tak powstały stendry ruchome, które mają dodatkowe półki na buty czy kapelusze. Taką garderobą w asortymencie Kuchinox jest Marcus – mówi Dorota Kucharska.
Garderoby to rzecz niezwykle przydatna zwłaszcza kobietom, które nigdy „nie mają się w co ubrać”. Eksponując ubrania tak, by wszystkie dokładnie widzieć i łatwiej zestawiać ze sobą problem braku ciuchów zniknie, a zestawy będą bardziej przemyślane i ciekawsze. Warto zainwestować z zakup garderoby nie tylko z tego względu, ale i z uwagi na relatywnie niewysoki koszt jej zakupu. Za najmniejsze garderoby zapłacimy już od 40 zł, za te z większa ilością opcji – dodatkowymi drążkami czy półkami około 80-150 zł.

Garderoby Kuchinox można kupić między innymi w wybranych sklepach sieci Black Red White i Leroy Merlin. 

www.kuchinox.pl

Zobacz prezentację KuchinoxGaleria:

powrót


Odwiedzono: 2447 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 25 Lipca 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u