Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jak przygotować pokój dla ucznia?

22 Września 2015
Początek roku szkolnego jest dla dziecka czasem pełnym zmian. Warto rozpocząć je od tych niewielkich, ale jakże znaczących. Pierwszym krokiem do pomyślnego rozpoczęcia nauki powinna być inwestycja w nowe meble, które ułatwią i umilą uczniowi czas spędzony nad książkami.

Otoczenie oddziałowuje na samopoczucie człowieka w każdej chwili. Ma również wpływ na efektywność procesu przyswajania wiedzy, zwłaszcza przez kilkulatków. To najbliższe, jakim jest pokój malca, ma największe znaczenie, dlatego kolor ścian, a w szczególności meble powinny być dobrane do potrzeb uczącej się osoby.  Z jakich elementów powinien zatem składać się pokój dziecka w pierwszych latach jego przygody ze szkołą?

Kącik do nauki

Chcąc zadbać o zdrowie naszego dziecka i odpowiednią postawę podczas odrabiania lekcji, powinniśmy pomyśleć o kupnie krzesła i biurka. Odpowiednio dobrany mebel pozwoli na podparcie łokci na blacie, a tym samym zdrową dla kręgosłupa postawę.

Na biurku dzieciaki zwykle trzymają akcesoria potrzebne do odrabiania lekcji, jak zeszyty, książki, długopisy, ołówki czy kredki. Jeśli wszystkie niezbędne przedmioty dziecko będzie miało w zasięgu ręki, rozglądanie się za nimi po pokoju nie będzie go rozpraszało, a ono samo będzie mogło skupić się na szybkim wykonaniu swoich obowiązków.

Gdzie trzymać książki i przybory?

Meble mogą towarzyszyć dziecku od najmłodszych lat. Początkowo rodzice trzymają w nich ubranka i akcesoria dla maluszka. Z czasem takich mebli potrzeba coraz więcej, żeby pomieścić w nich zabawki. Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej to kolejny etap w życiu dziecka, który wraz z nowymi doświadczeniami przyniesie książki, zeszyty i przybory szkolne. Najwygodniej jest ustawić je właśnie na półkach lub poukładać w szufladach, aby dziecko miało do nich łatwy dostęp, a jednocześnie uczyło się utrzymać porządek w swoim królestwie. Najbardziej funkcjonalne i atrakcyjne będą te z dużą ilością półek. Poza funkcją użytkową będą idealną ozdobą pomieszczenia zarówno same w sobie, jak i w połączeniu z ustawionymi na nich zdjęciami czy bibelotami.

Po nauce czas na odpoczynek!

Nauka bywa męcząca. Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny w okresie intensywnej pracy mózgu jest odpoczynek i sen. Do efektywnego wypoczynku niezbędne jest zatem wygodne łóżko. Na rynku dostępne są modele przystosowane do wzrostu dziecka. Na początek można zatem kupić mniejsze i krótsze łóżko. Te jednak zmuszą rodzica do ponownego zakupu, gdy malec podrośnie i przestanie się na nich mieścić.

- Warto kupić łóżko z materacem w uniwersalnym rozmiarze. Takie “dorosłe” łóżko jest zdrowsze dla wciąż rozwijającego się dziecięcego organizmu niż rozkładane tapczany, a jednocześnie bardziej opłacalne. Dziecko będzie mogło się na nim swobodnie wyciągnąć i ułożyć w najbardziej komfortowej pozycji. Rodzice z kolei, kupując taki model, zaoszczędzą pieniądze, bo posłuży on wiele lat - komentuje Mariola Kacprzak, przedstawicielka marki Visby Young.

W pokoju niedużych rozmiarów, idealnym posunięciem będzie postawienie łóżka piętrowego. Zmieścimy pod nim dodatkowe półki lub biurko, zostawiając tym samym więcej miejsca na zabawę. Z takiego zakupu dziecko na pewno będzie zadowolone, bo spanie na mniej standardowym meblu da mu dużo radości.

Wyposażenie pokoju dziecka już na początku jego przygody ze szkołą wpłynie pozytywnie na efekty nauki. Ważne, aby pomieszczenie było dostosowane do potrzeb małego ucznia i urządzone zgodnie z jego zainteresowaniami i typem charakteru. Dziecku aktywnemu zostawmy więcej przestrzeni na zabawę. Lubiącemu dużo odpoczywać, stwórzmy przytulny kącik, w którym będzie mogło się zrelaksować. A jeśli nasza pociecha uwielbia się uczyć, postawmy na akcesoria, które jej to umożliwią.

Więcej informacji znajdziesz na visby.plGaleria:
powrót


Odwiedzono: 1412 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Września 2015

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u