Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Baby shower - jak udekorować mieszkanie na babskie "pępkowe"?

22 Września 2017

Przyjście na świat nowego członka rodziny to prawdziwa rewolucja. Tak ważne wydarzenie wymaga więc odpowiedniej oprawy. Dlatego - z roku na rok - coraz większą popularnością w Polsce cieszy się amerykańskie baby shower. Organizując imprezę, przyszłe mamy powinny postawić na oryginalne i niesztampowe rozwiązania. W pamięci zapadną na pewno unikatowe, własnoręcznie przygotowane dekoracje. Nie ma bowiem piękniejszej pamiątki od tej, w której wykonanie wkładamy nie tylko energię, lecz także serce.


Baby shower organizuje się tuż przed rozwiązaniem. To czas, kiedy przyszła mama może spotkać się z przyjaciółkami i koleżankami. Po porodzie aktywność towarzyska zostanie bowiem na jakiś czas ograniczona. Taka impreza musi być więc wyjątkowa! Ważna - oprócz obecności bliskich, pysznego jedzenia i prezentów, jest także towarzysząca przyjęciu "otoczka". Aby odpowiednio przygotować się na tę uroczystość, najlepiej poszukać oryginalnych rozwiązań, dzięki którym przyjęcie będzie inne niż wszystkie. Istnieje mnóstwo motywów dekoracyjnych lub pomysłów utrzymanych w duchu "do it yourself".  

Kolorowo i niesztampowo

Dekorując dom, warto wybrać motyw przewodni wydarzenia. Może to być jeden - główny kolor lub bohater bajki czy kreskówki. Dzięki temu dobór girland, balonów, serpentyn czy innych dodatków (np. serwetek i świeczek) stanie się prostszy oraz spójny z wizją całego przyjęcia. Zadbajmy jednak, aby wymienione wyżej elementy nie dominowały, tylko wzajemnie się uzupełniały. Kiedy mamy już "podstawowe gadżety", pora na coś naprawdę wyjątkowego.  Elementem dekoracyjnym, który z pewnością pozytywnie zaskoczy wszystkie uczestniczki imprezy, będą ubranka maluszka w niecodziennym entourage. W centralnym miejscu w mieszkaniu należy rozwiesić rzemyk, żeby potem - na jego całej długości, przy pomocy spinaczy - zaczepić kolorowe sukienki, śpioszki i body. Tak przygotowana dekoracja będzie witać gości i przypominać im o nowym członku rodziny.

Ozdoby już "na wejściu"

Czymś, co z pewnością na twarzach zebranych wywoła niemałe zaskoczenie, będzie zawieszony na drzwiach wianek. Jednak zamiast polnych kwiatów czy róż, do jego wykonania użyć należy. pieluszek! Na kawałku kartonu - za pomocą cyrkla bądź dużego talerza odrysowujemy dwa okręgi - jeden mniejszy, drugi większy. Następnie je wycinamy, by uzyskać pierścień (szer. 5 cm), na który później nakleimy pieluszki. Możemy użyć do tego także gotowych gadżetów, np. okrągłych ozdób z drewna. Zanim jednak do tego dojdzie, "koło" należy pomalować. - Świetnie sprawdzą się w tym przypadku emalie Śnieżka Moje Deko. Mała puszka farby lub kolorowy spray z drobinkami złota czy srebra potrafi zdziałać cuda - zmienić zwykłą rzecz w wyjątkową - mówi Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego w FFiL Śnieżka SA. Tak, w szybki i efektowny sposób przejdziemy do kolejnego etapu tworzenia ozdoby na baby shower, czyli naklejenia lub zamocowania za pomocą zszywek zawieszki. Następny krok to zwinięcie pieluszek w rulonik i obwiązanie ich gumką recepturką. "Zawiniątka" owijamy kolorową, szeroką tasiemką. Później przyklejamy je klejem lub dwustronną taśmą do pomalowanego wcześniej pierścienia. Ostatni etap to zamocowanie ozdobnej kokardy i zawieszenie "wianka" na drzwiach mieszkania bądź na żyrandolu. Przygotowana w ten sposób dekoracja jest zarówno atrakcyjna, jak i użyteczna. Pieluszki bowiem będzie można jeszcze wykorzystać.

Alfabet miłości i kreatywności

Czymś, co podbije serca nie tylko przyjaciółek przyszłej mamy, lecz także maluszka, jak już pojawi się na świecie, będą drewniane literki z jego imieniem. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę, aby za ich pomocą przyozdobić mieszkanie. Możemy zamówić je u stolarza bądź zakupić w Internecie, a później pięknie ozdobić. - Każdą z literek warto pomalować na inny kolor, używając do tego emalii Śnieżka Moje Deko. Przyda nam się do tego mały pędzelek bądź wałek. Gdy powłoka wyschnie, możemy literki dodatkowo udekorować, np. w złote kropki lub kreski. Wystarczy zaopatrzyć się w metaliczny spray z tej samej kolekcji, przyłożyć szablon z wzorem i spryskać drewnianą ozdobę - podpowiada Anna Szymaszek. Emalie dostępne są w opakowaniach o pojemności 125 ml i 200 ml, a spraye - 150 ml. Tak wykonaną ozdobę łączymy ze sobą za pomocą ozdobnego sznurka czy wstążki i zawieszamy w wybranym miejscu w domu, np. nad łóżeczkiem.

Od serca, dla serca

Kiedy dom jest już przygotowany na prawdziwe baby shower, czas pomyśleć też o gościach. Przyszła mama i jej dziecko zostaną zasypane prezentami. Miłym akcentem byłby więc osobisty podarunek wręczony zaproszonym osobom. W tym przypadku najlepiej sprawdziłaby się własnoręcznie wykonana pamiątka, która nie tylko będzie przypominała o mającym nadejść radosnym wydarzeniu, lecz także stanie się funkcjonalnym dodatkiem do wystroju wnętrz mieszkań naszych przyjaciółek.

Dobrym pomysłem może być wykonanie pięknej ramki - tchniemy w nią nowe życie za pomocą złotego sprayu z efektem diamentu.

Przygotowanie imprezy, która zapadnie w pamięć bliskim osobom wymaga dużej kreatywności. Przy aranżacji domu i przygotowywaniu atrakcji na przyjecie, warto o pomoc poprosić przyjaciółki. Będzie to dodatkowa okazja do spędzenia wspólnego czasu oraz prawdziwa kopalnia nietypowych i zaskakujących pomysłów. Wszystko po to, aby należycie i "z przytupem" przygotować się na przyjście na świat nowego członka rodziny!

Więcej inspiracji znajdziesz na www.sniezka.plGaleria:powrót


Odwiedzono: 3563 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Września 2017

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u