Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Minimalizm nie jest nudny!

15 Maja 2012
Minimalistyczna dekoracja wnętrz wciąż przez wiele osób uważana jest za zbyt surową i ascetyczną. Tymczasem wystarczy kilka prostych trików, aby ożywić i ocieplić minimalistycznie urządzone wnętrze, nie rezygnując tym samym z prostoty i pozostając wiernym zasadzie „mniej znaczy więcej”.

Ze względu na swój nowoczesny charakter, minimalizm jest niezwykle popularny wśród futurystów i wielbicieli funkcjonalnej prostoty. Nadal jednak niektórzy uważają, że ten styl nie sprawdza się w domach i mieszkaniach, gdyż odbiera im ciepło i swojski charakter. Zagrożenie to mija, jeżeli wiemy w jaki sposób zaaranżować przestrzeń aby czuć się w niej komfortowo. Poniżej kilka wskazówek jak tego dokonać.
 
Zabaw się formą
Mając w pamięci słowa włoskiego grafika i architekta Massimo Vignelliego, należy podkreślić, że minimalizm jest nie tyle stylem, co sposobem myślenia, poszukiwaniem czystości, spokoju i głębi. Jego głównym zadaniem jest wykraczanie poza czas, łączenie prostej formy z najwyższą użytecznością przedmiotów. - Bezużyteczne bibeloty nie są mile widziane w minimalistycznym wnętrzu. Każdy jego element powinien być w jakiś sposób funkcjonalny. Nowoczesny design pozwala na syntezę prostoty, funkcjonalności i ciekawej formy – mówi współwłaścicielka sklepu internetowego MGM decor, oferującego akcesoria dla domu.  Wystarczy jeden przykuwający uwagę przedmiot, aby wnętrze przestało być nudne i stało się intrygujące.

Zwalcz nudę kolorem
Zasady minimalizmu mówią, że wnętrze powinno być jednolite również pod względem kolorystyki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby spokojną harmonię wystroju przełamać jednym mocniejszym akcentem kolorystycznym. Może to być na przykład czerwony żyrandol (czerwień bardzo dobrze prezentuje się w ascetycznych aranżacjach) lub wielobarwne obramowanie lustra.

Ociepl wnętrze drewnem
Minimalistyczne wnętrza lubią  przedmioty wykonane z materiałów najwyższej jakości. Bardzo często materiałem takim jest stal nierdzewna, która w większej ilości może nieco „wyziębiać” pomieszczenie. Aby je nieco ocieplić, warto wprowadzić do wnętrza nieco drewnianych elementów. W salonie mogą to być po prostu panele, w kuchni natomiast doskonale sprawdzą się w tej roli drobne przedmioty użytkowe, takie jak solniczki czy deski do krojenia.
 Galeria:
powrót


Odwiedzono: 1738 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Maja 2012

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u