Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Remont w zgodzie z naturą

1 Września 2011
Współczesne standardy w pracach budowlanych i remontowych opierają się w dużym stopniu o dyrektywy i normy związane z ochroną środowiska. Ekologia nie jest już dla firm produkcyjnych lotnym hasłem reklamowym, lecz wymogiem funkcjonowania na rynku.

Eko-standardy
Szczególnie newralgiczną dziedziną jest produkcja wszelkiego rodzaju środków służących do malowania, restaurowania czy konserwowania powierzchni takich jak ściany czy sufity. Produkty muszą spełniać określone normy, a jednocześnie zachować wysoką jakość. Przez lata szeroko rozumiany przemysł chemiczny nie cieszył się dużym zaufaniem w kwestii dbałości o środowisko. W przypadku wytwarzania różnego rodzaju farb i systemów dekoracyjnych istotnym elementem jest zawartość szkodliwych dla przyrody lotnych związków organicznych (LZO), które powstają jako efekt uboczny procesów produkcyjnych. Istnieją więc odpowiednie przepisy, które narzucają ograniczenia dopuszczalnej zawartości takich środków. - Dzisiejsze normy i limity stanowią jedynie pewien pułap, którego firmy nie powinny czy wręcz nie mogą po prostu przekraczać – mówi Bartosz Gołaszewski z Cameleo, producenta farb i tynków dekoracyjnych – W rzeczywistości dysponujemy dziś wystarczającą technologią, by wytwarzać wysokiej jakości produkty z komponentów zawierających minimalną ilość środków typu LZO. Dzięki temu coraz więcej jest na rynku farb, które są przyjazne dla środowiska, bezpieczne dla zdrowia, a jednocześnie zawierają oczekiwane walory estetyczne oraz niezbędną trwałość.

Wiele możliwości
Proekologiczny charakter mają też wszelkie materiały oparte na surowcach czerpanych bezpośrednio ze świata przyrody. Elementy kamienne czy drewniane, mogą przy tym dodatkowo nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Muszą jednak być odpowiednio dobrane i wkomponowane w całość wystroju. Kolejną opcją jest połączenie naturalnego tworzywa z ekologiczną farbą w postaci specjalnych paneli 3D, które maluje się na dowolny kolor. - Stworzone na bazie włókien palmowo – kokosowych, trójwymiarowe dekoracje, to wygodna alternatywa dla popularnych przed laty płyt gipsowych czy MDF – zwraca uwagę Bartosz Gołaszewski. Cechują się wysoką para-przepuszczalnością, są lekkie, trwałe i dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Natomiast naturalny budulec tworzywa gwarantuje, że nowoczesne wykończenie wnętrza pozostanie w zgodzie ze środowiskiem.

To przecież naturalne
Naturalne struktury dekoracyjne w mieszkaniu stają się już swoistym standardem, opartym o przepisy prawa, a także o coraz bardziej wyraźne niepisane normy społeczne i branżowe. Jednocześnie część producentów stara się wykraczać poza sferę oferowania ekologicznych wyrobów, angażując się dodatkowo w inicjatywy CSR (ang. społeczna odpowiedzialność biznesu). Mogą one polegać w tym przypadku na finansowym wspieraniu np. parków narodowych lub organizowaniu różnego rodzaju kampanii uświadamiających. Ważne jest bowiem, aby włączać jak najszersze grupy społeczeństwa w proste działania, które mogą przynieść pozytywne efekty. Czasem przemyślane przystąpienie do remontu może sprawić, że sami weźmiemy udział w akcji na rzecz środowiska. Już zakup odpowiednich materiałów czy dbałość o późniejszą segregacją odpadów pozwala chronić je przed dewastacją. A nowoczesna technologia produkcji zakupionych towarów zapewni oczekiwaną jakość tworzonej aranżacji.  
 
www.cameleo.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1702 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 1 Września 2011

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u