Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Taśmy klejące - jak wybierać właściwy rodzaj?

6 Listopada 2018
Taśmy klejące bardzo się przydadzą na co dzień. Jednak warto pamiętać, że to określenie jest bardzo ogólne i nie każdy rodzaj nadaje się do każdego zadania. Dlatego warto dobrze poznać właściwości poszczególnych taśm, aby dobrze spełniały swoje zadania. Co warto wiedzieć na temat taśm klejących?

Główne rodzaje taśm klejących


Na początek warto zapoznać się z głównymi rodzajami taśm klejących i ich zastosowaniem. Dzięki temu najłatwiej będzie wybrać tę, która w naszym przypadku się sprawdzi najlepiej. Najpopularniejsze, a zarazem najtańsze taśmy klejące są wykonane z akrylu, ich bazą jest oczywiście klej akrylowy. Najlepiej sprawdzą się na gładkich i śliskich powierzchniach. Jednak mogą sprawiać problem przy temperaturach ujemnych i dużym zawilgoceniu. Kolejne bardzo popularne taśmy to te, w których bazą jest kauczuk syntetyczny. Są one bardziej odporne na wilgoć niż akrylowe, ale też nie sprawdzą się w temperaturach ujemnych. Ostatnie bardzo popularne taśmy to takie, w których zastosowano klej wykonany z kauczuku naturalnego, który sprawdza się w każdych warunkach. Dlatego warto je stosować, gdy przygotowujemy paczki, ponieważ zyskujemy pewność, że nie rozkleją się w niskich temperaturach lub pod wpływem wilgoci. Jak już zapoznamy się z właściwościami poszczególnych taśm, warto zajrzeć na tasmaklejaca.pl i wybrać odpowiednie dla siebie.
 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?


Rodzaj taśmy jest bardzo ważny, ale warto też wziąć pod uwagę inne aspekty. Lepiej nie kupować taśm no name, ponieważ ich główną zaletą jest niska cena. Jednak są one bardzo kiepskiej jakości i mają krótki termin przydatności. Często odrywają się zaraz po zaklejeniu, więc tak naprawdę poniesiemy wyższe koszty. W dodatku producenci niesprawdzonych taśm często na opakowaniu podają nieprawdziwą długość. Dlatego możemy być zaskoczeni, że skończyła nam się o wiele szybciej niż się spodziewaliśmy.
 

Warto też zwrócić uwagę na długość taśmy, ponieważ to od niej najczęściej jest uzależniona cena. Jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Na początku warto się upewnić w jakich jednostkach podana jest długość taśmy, tylko wtedy będziemy w stanie dobrze porównać różne modele. Najczęściej stosowana długość taśmy to 60 i 66 m, ale zdarzają się modele w innych rozmiarach, więc łatwo je dobrać do swoich potrzeb. Warto też zwrócić uwagę na szerokość taśmy i wybrać taką, która najlepiej się sprawdzi w naszych codziennych czynnościach.


Czy kolor taśmy jest ważny?


Na rynku dostępne są również różne kolory taśm klejących. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, czy ma on jakieś znaczenie. Wybór tak naprawdę nie ma większego znaczenia, ale warto się przemyśleć, czy nie mamy potrzeb z nim związanych. Przeźroczysta taśma idealnie sprawdzi się, gdy nie zależy nam na ukrywaniu tego, co wysyłamy. Natomiast taśma w konkretnym kolorze pomoże nam zakryć różne rzeczy. W dodatku łatwiej na niej napisać lub oznaczyć pewne rzeczy. Dlatego warto przemyśleć te aspekty, zanim kupimy taśmę.

Więcej informacji na stronie: https://tasmaklejaca.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 679 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 6 Listopada 2018

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u