Wyszukaj w serwisie:
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 187 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Listopada 2017

Podziel się    

Premiera VECTORWORKS 2018

24 Listopada 2017
W środę, 22 listopada 2017 roku odbyła się polska premiera programu VECTORWORKS 2018 - jednego  z najpopularniejszych na świecie narzędzi CAD. Wydarzenie odbyło się na 50. piętrze luksusowego apartamentowca Złota 44 w Warszawie. Gośćmi specjalnymi konferencji prasowej byli projektanci budynku oraz doświadczeni użytkownicy VECTORWORKS: Mark i Jowita Kubaczka (Artchitecture).

łota 44 to budynek, który przekształcił krajobraz miasta i stał się nową ikoną Warszawy. Bryła budynku - wraz z charakterystycznym "żaglem" - została zaprojektowana przez Studio Libeskind oraz pracownię Artchitecture właśnie w VECTORWORKS.

Podczas konferencji prasowej z okazji premiery VECTORWORKS 2018 zaprezentowano zarówno najnowsze funkcje programu, jak historię marki.- Pierwotnie program był dostępny wyłącznie na komputery Apple. Dlatego jest stosunkowo mało rozpoznawalny w Polsce. Z VECTORWORKS korzystają jednak największe nazwiska architektoniczne świata, takie jak: Zaha Hadid, Ryue Nishizawa czy Daniel Libeskind - powiedziała dr inż. arch. Magdalena Gruna, Industry Expert w Vectorworks. Obecnie program jest dostępny zarówno na komputery z systemem operacyjnym macOS, jak i Windows.

Najnowsza wersja wprowadza wiele usprawnień procesu projektowania dla architektów. Do nowości należy między innymi optymalizacja tworzenia dokumentów architektonicznych na podstawie danych na rysunku oraz rozbudowanie opcji modelowania. - Podczas prac nad Vectorworks 2018 skupiliśmy się na optymalizacji i zwiększeniu efektywności procesu roboczego - komentuje Biplab Sarkar, dyrektor generalny VECTORWORKS Inc.

Eksperci VECTORWORKS przedstawili również, jak narzędzie to wspiera metodologię Building Information Modeling (BIM). Prelekcję na ten temat wygłosił Robert Szczepaniak - konsultant VECTORWORKS w Polsce oraz współzałożyciel stowarzyszenia "BIM dla polskiego budownictwa".

O swoich doświadczeniach w pracy z VECTORWORKS opowiedzieli Mark i Jowita Kubaczka - właściciele pracowni Artchitecture. Architekci przedstawili case study projektowania dwóch głośnych projektów wykonanych w stolicy: Złotej 44 oraz Bulwarów Wiślanych.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele najważniejszych mediów zajmujących się architekturą, budownictwem, projektowaniem wnętrz oraz nowymi technologiami.

Wejdź na stronę  vectorworks.com.pl, aby dowiedzieć się, w jaki sposób umożliwiamy projektantom tworzenie wizji, które zmieniają świat.

Galeria:


powrót

Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u