Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Efektowna ścianka działowa

24 Października 2013
Ścianki z luksferów stawia się na ogół w pomieszczeniach, które byłyby zbyt ciemne przy zastosowaniu tradycyjnej ścianki działowej – kartonowo-gipsowej albo ceglanej. Coraz częściej jednak ścianki z kolorowych szklanych pustaków stają się w mieszkaniu elementem dekoracyjnym. Nic dziwnego – ścianka daje ciekawy efekt, a poza tym stosunkowo łatwo i szybko można ją postawić.

Szklane pustaki w zależności od rodzaju szkła, koloru i jego nasycenia, mogą przepuszczać od 50 do 80 proc. światła. Dlatego zbudowana z nich ścianka lub półścianka oprócz efektownego urozmaicenia, daje także efekt doświetlenia pomieszczenia. Takie rozwiązanie projektanci i inwestorzy najchętniej stosują w łazienkach, kuchniach czy korytarzach. Coraz częściej można je spotkać również jako element dekoracyjny salonu.

Ścianka w pięciu krokach

Wykonanie ścianki z pustaków jest proste. Powierzchnię przeznaczoną pod ściankę należy zagruntować płynem gruntującym, a następnie wykonać ramę do zakotwiczenia pierwszej warstwy pustaków. Tak przygotowaną ramę wypełniamy białą elastyczną zaprawą klejącą, np. weber ZP415. Z krzyżyków dystansowych ustawiamy podstawę, na której układa się pustaki szklane.
Pionowe spoiny między kolejnymi pustakami wypełniamy obficie białą elastyczną zaprawą weber ZP415. Krzyżyki dystansowe ustawia się także w przestrzeniach między pustakami i na krawędziach bocznych ścianki. Po ułożeniu każdej warstwy sprawdzamy poziom.

Kolejnym krokiem stawiania ścianki jest zamontowanie zbrojenia, np. prętów zbrojących, stabilizujących pustaki w pionie. Umieszcza się je w wolnych przestrzeniach między pustakami – wciskając w zaprawę, na przemian po wewnętrznej i zewnętrznej stronie pustaków. W krawędziach pustaków trzeba umieścić kolejną warstwę zaprawy klejącej i można kontynuować układanie pustaków. Opisane czynności powtarzamy aż do uzyskania ścianki o żądanej wysokości i kształcie.

Jeśli ścianka ze szklanych pustaków ma być fragmentem ściany, wypełniamy wolne przestrzenie między krawędzią pustaków a ścianą pianką montażową, natomiast ubytki między krawędzią pustaków a ścianą uzupełniamy gładzią gipsową.

Ostatnim krokiem budowania ścianki, po usunięciu z powierzchni luksferów wystających krzyżyków i pozostałości zaprawy, jest wypełnienie spoin między pustakami zaprawą fugową weber.color perfect.

W ten nieskomplikowany sposób uzyskujemy ciekawą aranżacje wnętrza, które sprawia wrażenie bardziej przestronnego i rozświetlonego. Dodatkowym atutem jest bogata kolorystyka i wzornictwo oferowanych pustaków szklanych, pozwalająca uzyskać wiele interesujących zestawień kolorystycznych. Jest to idealne rozwiązanie do małych lub ciemnych pomieszczeń oraz w sytuacjach kiedy potrzebujemy wydzielić z przestrzeni sypialnię lub miejsce do pracy.

www.netweber.plGaleria:

powrót


Odwiedzono: 2665 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Października 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u