Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Śladami historii na Oddziale Dziecięcym dębickiego szpitala

23 Czerwca 2019
Kolorowe obrazy nawiązujące do historii ziemi dębickiej to zwieńczenie pracy renowacyjnych, jakie Śnieżka wykonała na oddziale dziecięcym szpitala w Dębicy. Przed kilkunastu laty był on jednym z pierwszych objętych programem Śnieżki „Dziecięcy świat w kolorach”. Teraz tutejsza pediatria ponownie zyskała kolorowe oblicze, tym razem na rekordową w historii projektu skalę.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA już od 14 lat realizuje program społeczny „Dziecięcy świat w kolorach”. W tym czasie odnowionych i artystycznie odmalowanych zostało 30 oddziałów dziecięcych szpitali w całej Polsce. Jubileuszowa, trzydziesta odsłona programu miała miejsce w placówce przy ul. Krakowskiej 91 w Dębicy. Na jej ścianach pojawiły się barwne motywy nawiązujące do bogatej historii ziemi dębickiej.

Znajdziemy tu zarówno lokalizacje najstarszych grodów słowiańskich, np. owianego legendą Głodomanku, jak i wyobrażenie zamku w Wiewiórce – ulubionej rezydencji hetmana wielkiego koronnego, Jana Amora Tarnowskiego. Nie mogło zabraknąć też sceny wręczenia przez króla Kazimierza III Wielkiego aktu lokacji miasta Dębicy w 1358 roku Świętosławowi Gryficie. Zobrazowane zostały również bardziej współczesne zabytki, jak chociażby zamek Ligęzów (później Raczyńskich) w Zawadzie. Piękne malunki wyszły spod pędzla współpracującej ze Śnieżką artystki, Joanny Jeleniewskiej.

Barwne motywy stanowiły zwieńczenie pełnej renowacji szpitala w Dębicy. Tym razem, podjęte przez Śnieżkę działania obejmowały bowiem nie tylko przygotowanie, malowanie i zdobienie powierzchni ścian, lecz także m.in. wymianę stolarki drzwiowej czy montaż odbojnic. Dodatkowo, w ramach tej odsłony programu powstał kącik dla dzieci, który będzie umilał małym pacjentom czas spędzony na oddziale.

Kącik zabaw i relaksu to element, który sfinansowaliśmy premiując zaangażowanie naszych pracowników w jeden z projektów wewnętrznych. Tym samym każdy członek naszego zespołu miał możliwość wesprzeć oddział swoją „pięciozłotówką”. W przedsięwzięcie zaangażowało się ponad 650 osób, i to właśnie one są pośrednio współfundatorami wyposażenia kącika. Mamy nadzieję, że ten barwny element dopełni efekt naszych działań na dębickim oddziale, który ze względu na lokalny charakter przedsięwzięcia wsparliśmy sumą rekordową w historii całego programu „Dziecięcy świat w kolorach” – mówiła podczas otwarcia Joanna Wróbel-Lipa, Wiceprezes Zarządu FFiL Śnieżka SA.
 
Uroczysta prezentacja odnowionego Oddziału Dziecięcego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy odbyła się 18 czerwca br. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele szpitala, Śnieżki, władz samorządowych oraz mediów regionalnych i lokalnych.

Zapraszamy do zapoznania się z filmową relacją z wydarzenia:
https://bit.ly/31GbfCN


***

„Dziecięcy świat w kolorach” to realizowany przez FFiL Śnieżka SA autorski program społeczny, w ramach którego oddziały dziecięce w całej Polsce zyskują nową kolorystykę i blask. Dzięki niemu, od 2005 roku pomalowano już 30 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce. Integralnym elementem malowania jest zaangażowanie w projekt plastyków, pod pędzlem których ściany pokryte kolorami Śnieżki wypełniają się bajkowymi motywami i barwnymi postaciami. Odnawianie przestrzeni, w których leczone są dzieci i zamienianie ich w baśniowy świat, obok wymiaru praktycznego ma także znaczenie terapeutyczne. Ciepłe, przyjemne wnętrza i kolorowe, bajkowe obrazki pozwalają maluchom choć na chwilę zapomnieć o bólu i chorobie oraz zapewniają im komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 379 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 23 Czerwca 2019

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u