Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Stacje zmiękczania wody

21 Lutego 2014
Przedstawiamy Państwu zbiór najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi, w których Grzegorz Kosylak, ekspert firmy UST-M, przybliży zagadnienie stacji zmiękczajacych.

Co to jest zmiękczacz?
Jest to duża stacja uzdatniania wody, która eliminuje z niej nadmiar związków wapna i magnezu.

Dlaczego nie powinniśmy korzystać ze zbyt twardej wody?
Twarda woda niszczy nasz sprzęt AGD, instalacje sanitarne, zmniejsza efektywność detergentów, wysusza skórę i włosy, sprawia, że na naczyniach pozostaje biały osad. Ma także gorszy smak i zapach.

Jak określić twardość wody?
Możemy to zrobić sami, przy pomocy dostępnych w marketach budowlanych testów paskowych lub kropelkowych. Dokładniejsze wyniki uzyskamy, jeśli skorzystamy z usług laboratoriów terenowych, stacji sanitarno-epidemiologicznych bądź firm zajmujących się tematyką uzdatniania wody, takich jak UST-M. Firma taka pomoże nam także dobrać najodpowiedniejsze dla nas urządzenie.

Kiedy i kto potrzebuje zmiękczacza?
Zmiękczacza potrzebujemy, kiedy nasza woda przekracza polskie normy twardości (zawartość związków wapnia i magnezu powyżej 500 mg CaCO3/dm³) lub mieści się w normach, ale i tak jest nadmiernie twarda (powyżej 350 mg CaCO3/dm³ zawartości związków wapnia i magnezu). Problem dotyczy przeważnie osób korzystających z wody z własnych ujęć.

Jak wybrać urządzenie?
W doborze urządzenia powinna pomóc firma, od której zamierzamy zakupić produkt, biorąc pod uwagę przede wszystkim podstawowe parametry wody.

Gdzie i jak zainstalować stację zmiękczania wody?
Zmiękczacze umieszcza się zazwyczaj w kotłowni, piwnicy lub garażu, w pobliżu głównego zaworu wody. Powinien się tym zająć wykwalifikowany instalator, który także zaprogramuje urządzenie.

Jak korzystać ze zmiękczacza?
Obsługa urządzenia ogranicza się najczęściej do comiesięcznego uzupełnienia specjalnych tabletek soli. Przynajmniej raz, a najlepiej – dwa razy w roku – urządzenie powinno być serwisowane. Zajmie się tym wykwalifikowany instalator, który będzie nam służył pomocą także w przypadku ewentualnych problemów z urządzeniem.

www.ustm.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3837 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Lutego 2014

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u